Podtrucie tlenkiem węgla w piekarni w Lgocie Wielkiej. Osiem osób trafiło do szpitala

Fot. S. Nems

W czwartek, 9 lutego około godziny 20.00 strażacy z KP PSP w Radomsku otrzymali zgłoszenie o wydobywającym się tlenku węgla w jednej z piekarni w Lgocie Wielkiej. W pomieszczeniach zakładu pracy stwierdzono obecność CO do 400 ppm. Hospitalizowanych było łącznie 8 pracowników piekarni. 17 osób ewakuowanych zostało przed przybyciem Jednostek straży pożarnej.

 

- Jeszcze przed naszym przyjazdem dwie osoby zostały zabrane do szpitala. Sprawdziliśmy załogę pracująca w zakładzie. U sześciu pracowników stwierdzono podwyższony poziom karboksyhemoglobiny. Zostali zabrani do szpitala przez Zespół Pogotowia Ratunkowego. Po przewietrzeniu udało się zbić stężenie tlenku węgla we wszystkich pomieszczeniach. Po rozmowach z właścicielem musieliśmy przerwać proces technologiczny, do czasu ustalenie przyczyny awarii pieca gazowego i na tę chwilę zakład wstrzymał produkcję – poinformował nas na miejscu kpt. Łukasz Sroka z KP PSP w Radomsku.

- Piece wykorzystywane w tej piekarni opalane są gazem - informował Marek Jeziorski, oficer prasowy KP PSP w Radomsku.

Osoby podtrute tlenkiem węgla trafiły do szpitali w Radomsku i Bełchatowie. 

Dwie osoby, które były hospotalizowane jeszcze przez przyjazdem strażaków to kobieta, która straciła przytomność oraz druga kobieta, którą mąż zawiózł na SOR, ponieważ również skarżyła się na złe samopoczucie.

Strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Radomsku przypominają o obowiązku przeglądów przewodów kominowych i o ich czyszczeniu.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
lgota wielka straż straż radomsko podtrucie w piekarni
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE