Podsumowano II edycję Budżetu Obywatelskiego

Podsumowano II edycję Budżetu Obywatelskiego

Za nami uroczyste podsumowanie II edycji Budżetu Obywatelskiego, które 18 stycznia odbyło się w sali kameralnej Miejskiego Domu Kultury w Radomsku.

- Od ogłoszenia wyników minęło już trochę czasu, upubliczniliśmy je dokładnie 21 grudnia 2016 roku. Gala Budżetu Obywatelskiego należy się jednak projektodawcom i członkom zespołu, by w uroczysty sposób w świetle jupiterów dokonać podsumowania oraz podziękować za udział w trudnym projekcie jakim jest Budżet Obywatelski – wyjaśnia Kamil Bugdal z Zespołu ds. Budżetu Obywatelskiego.

Podczas uroczystej gali opowiedziano o tegorocznej edycji budżetu oraz po raz kolejny przedstawiono zwycięskie projekty. Była to też doskonała okazja do uroczystego wręczenia podziękowań osobom zaangażowanym w pracę nad tegoroczną edycją budżetu partycypacyjnego. Niestety frekwencja nie dopisała, a podziękowania osobiście odebrało jedynie kilka osób.

- Projekty wyłonione w budżecie wynikły z zapotrzebowania mieszkańców. Można zauważyć, że w tych projektach mieszkańcy skupiają się nad poprawą jakości życia. Dzięki temu w naszym mieście powstanie to, czego do tej pory brakowało – mówił podczas gali prezydent Radomska Jarosław Ferenc, dodając jednocześnie, że największym zainteresowaniem radomszczan cieszyły się obiekty związane z rekreacją jak np. boiska, place zabaw lub siłownie. Prezydent zapewnił też, iż jest gorącym zwolennikiem Budżetu Obywatelskiego.

Przypomnijmy, w tegorocznej edycji budżetu ogółem zarejestrowano 5 296 kart do głosowania. Liczba kart zarejestrowanych drogą elektroniczną wynosiła 2 699 kart, natomiast 2 597 kart papierowych przekazano drogą tradycyjną.

Po przeliczeniu głosów oddanych przez mieszkańców wyłoniono 15 zwycięskich projektów, jednak po zsumowaniu kosztów okazało się, iż będzie można zrealizować dodatkową inwestycję w obszarze IV. 

Zwycięskie projekty:

Obszar I:

- Zaprojektowanie i budowa ogólnodostępnego placu zabaw przy ulicy Przedborskiej 141 liczba głosów - 720

- Piknik integracyjny mieszkańców Radomska - 514

- Siłownia zewnętrzna oraz plac zabaw przy ulicy Wilsona-Chłodna - 476

- Siłownia zewnętrzna aktywne śródmieście - 301

- Podnoszenie kompetencji językowych seniorów - 282

 Obszar II:

- Zaprojektowanie i budowa ogólnodostępnego boiska wielofunkcyjnego o sztucznej nawierzchni, wraz z ogrodzeniem przy ul. Torowej w Radomsku - liczba głosów 740

- Siłownia pod chmurką - 542

- Grill miejski przy „Wielorybku” – 395

 Obszar III:

- Fontanna multimedialna I - liczba głosów 793

- Plac zabaw z zestawem do ćwiczeń dla dorosłych przy ulicy Śląskiej - 663

- „Pomost dla pokoleń” - 279

- Seniorzy otwarci na świat – edukacja komputerowa osób starszych - 273

 Obszar IV:

- Doposażenie Ochotniczej Straży Pożarnej Bogwidzowy - liczba głosów 1079

- Kreatywny plac zabaw i rekreacji - 1078

- Wolny czas spędzony aktywnie, radośnie i zdrowo – świetlica rekreacyjna dla juniora i seniora - 983

- Plac rekreacji ruchowej – siłownia – dodatkowa inwestycja.

Więcej o:
budżet spotkania mieszkańcy głosowanie urząd miasta budżet obywatelski bo
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE