Podsumowanie X Radomszczańskich Spotkań Integracyjnych

X Radomszczańskie Spotkania Integracyjne dobiegły końca. Efektem pracy były występy grup teatralnych w radomszczańskim MDK-u.

fanpage MDKX Radomszczańskie Spotkania Integracyjne dobiegły końca. Efektem pracy były występy grup teatralnych w radomszczańskim MDK-u. Prezentacje miały miejsce 3 grudnia, a poprowadzili je: Sylwia Oksiuta, aktorka Teatru im. Adama Mickiewicza w Częstochowie, Janusz Plewiński i Baśniowa Czarodziejka.


Pierwsze minuty na scenie należały do Koła Dzieci Niepełnosprawnych, działającego w radomszczańskim MDK. Zaprezentowało ono spektakl pt.: "Calineczka". Następnie wystąpiła Grupa Teatralna "Mikołajki" z Publicznej Szkoły Podstawowej w Stobiecku Szlacheckim, która pokazała się publiczności w przedstawieniu "Przyjdź do nas, Mikołaju". W spektaklu wykorzystano elementy języka migowego. Potem nastąpiła przerwa, w trakcie której gość specjalny imprezy, Sylwia Oksiuta, przeczytała bajkę o krainie, w której żyją wspaniałe konie. Kolejną prezentującą się grupą był "Baśniowy Teatrzyk" z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Radomsku - wystąpiła ona ze spektaklem "Kura portrecistka". Jako ostatni zaprezentował się Teatr "Drabina" z Domu Pomocy Społecznej w Częstochowie, ze sztuką "Bajka o dyni".

fanpage MDK

Po występach, aktorzy wzięli udział w warsztatach teatralnych.

 

Organizatorami imprezy byli: Miejski Dom Kultury w Radomsku, Miasto Radomsko, Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Radomsku i Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie.

Więcej o:
x radomszczańskie spotkania integracyjne mdk miejski dom kultury pcpr powiatowe centrum pomocy rodzinie specjalny ośrodek szkolno-wychowawczy w radomsku
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE