Podsumowanie "Wakacji z Tradycją w Zagrodzie Tatarskiej". Zdjęcia

W ostatnim dniu sierpnia pracownicy muzeum podsumowali projekt ph. „ Wakacje z Tradycją w Zagrodzie Tatarskiej” w ramach realizacji projektów kulturalnych na terenie województwa łódzkiego 2014.

W ostatnim dniu sierpnia pracownicy muzeum podsumowali  projekt ph. „Wakacje z Tradycją w Zagrodzie Tatarskiej” w ramach realizacji projektów kulturalnych na terenie województwa łódzkiego 2014.
fot. A. Wilkoszewska, Muzeum Regionalne w Radomsku
Niedzielne spotkanie rozpoczął „Kiermasz rozmaitości” przygotowany przez Stowarzyszenie Rodziców i Opiekunów Osób Niepełnosprawnych „Koniczynka”. Każdy mógł skosztować kaszy tatarczanej, ponadto serwowano także grochówkę przygotowaną przez Stowarzyszenie Centrum Pomocy „Panaceum” w Radomsku.

Wszyscy przybyli goście otrzymali folder o Stobiecku  Miejskim jako jednym z głównych XIX wiecznych ośrodków kaszarskich w południowej części dzisiejszego województwa łódzkiego prezentujący fotografie ze spotkań w ramach projektu. Nie zabrakło również występu Kapeli Podwórkowej Powiatu Włoszczowy wspieranej przez lokalny zespół ludowy Perły z Lamusa. Wszyscy odwiedzający Zagrodę podczas niedziel projektowych miło i sympatycznie spędzili czas.

Na zakończenie odbyła się potańcówka zwieńczająca podsumowanie projektu.  

Autorem tekstu i zdjęć jest Alina Wilkoszewska – Muzeum Regionalne im. Stanisława Sankowskiego w  Radomsku.

Więcej o:
zagroda zagroda tatarska piknik piknik integracyjny koniczynka
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE