Podsumowanie programu „Leczymy lasem” fundacji Przyjazna Planeta

Podsumowanie programu „Leczymy lasem” fundacji Przyjazna Planeta Fot. Fundacja Przyjazna Planeta

W Przedborzu w leśniczówce Bysiów w sobotę, 15 czerwca odbyło się podsumowanie drugiej edycji programu „Leczymy lasem”, realizowanego przez Fundację Przyjazna Planeta, Poradnię Psychologiczno - Pedagogiczną i Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Radomsku.

Program „Leczymy lasem” realizowany jest przez Fundacją dla dzieci niepełnosprawnych i ich rodziców. Podczas sobotniego spotkania w leśniczówce Bysiów w Nadleśnictwie Przedbórz przedstawiono walory terapii w naturze. Rodzice zauważają u swoich dzieci zmiany w ich zachowaniu. Dzięki terapii dzieci są bardziej samodzielne (m.in. same się ubierają, jedzą posiłki, czy też same chodzą do toalety). Natomiast osoby autystyczne zaczęły się też lepiej porozumiewać z innymi, wypowiadają więcej słów, trzymają się grupy, rozpoznają więcej osób i chętniej angażują się w prowadzone zajęcia.

Wraz z zajęciami na świeżym powietrzu poprawia się ich kondycja fizyczna, a także odporność. Rodzice przyznają, że wyjazdy do lasu również na nich pozytywnie wpływają - ładują im akumulatory, relaksują i odstresowują. 

Przez 2 lata odbyło się w sumie 38 wyjazdów, które przynoszą świetne efekty zdrowotne. Niezależni eksperci zewnętrzni bardzo pozytywnie oceniają program. A fundacja chce przekonać państwo polskie, żeby takie zajęcia w naturalnym środowisku były obowiązkowe we wszystkich szkołach specjalnych.

Więcej o:
fundacja przyjzana planeta program leczymy lasem nadleśnictwo przedbórz leśniczówka bysiów
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE