Podsumowanie pierwszego roku koalicji RdR-WS-PiS w Radomsku

Fot. Klaudia Gajda, Sebastian Nems

W poniedziałek, 6 czerwca w Urzędzie Miasta w Radomsku zorganizowano konferencję prasową podsumowującą pierwszy rok funkcjonowania miejsko- powiatowej koalicji „Razem dla Radomska”, „Wspólnego Samorządu” oraz Prawa i Sprawiedliwości.

W połowie maja 2021 roku doszło do zawiązania koalicji, od tego czasu Stowarzyszenia Razem dla Radomska oraz Wspólny Samorząd działają z Prawem i Sprawiedliwością. Dziś podsumowano pierwszy rok.

- Ten rok był trudny, mieliśmy czas pandemii oraz początek wojny na Ukrainie. Nasze samorządy bardzo aktywnie włączyły się w pomoc dla Ukrainy. Ale to był rok dobry pod względem naszego porozumienia. Ono dotyczyło rozwoju naszego miasta, ziemi radomszczańskiej. Nam się udaje, krok po kroku, realizować zadania, o których rozmawiamy w częstym kontakcie. Zwłaszcza jeśli chodzi o wspieranie samorządu – miejskiego i powiatowego – z funduszy rządowych i z Urzędu Marszałkowskiego oraz z innych programów – mówiła Anna Milczanowska, posłanka PiS.

Starosta Beata Pokora podkreślała, że punktem kluczowym podpisanego porozumienia było to by jak najskuteczniej pozyskiwać pieniądze dla samorządów.

- Faktycznie przez ten czas udało się zyskać więcej pieniędzy zewnętrznych. To się wiąże z poprawą życia mieszkańców. Te fundusze wspierają nie tylko infrastrukturę drogową ale też i oświatę, pomoc społeczną, ochronę zdrowia. W naszym powiecie udało się pozyskać prawie 14 mln zł na projekty drogowe. Ostatnio otrzymaliśmy ponad 23 mln zł na kolejne inwestycje – wyliczała starosta.

Jeśli chodzi o miasto to Jarosław Ferenc także podkreślał to, że dzięki koalicji dzieje się więcej.

- Można powiedzieć, że pozyskaliśmy ponad 70 mln zł na różne inwestycje. Najwięcej na drogi. Ale jeśli chodzi o koalicję ważne jest też to, że współpraca między rządem – samorządem – zarządem województwa jest trochę na innym poziomie. Możemy rozmawiać po partnersku, ja jako prezydent mam wejścia do gabinetów ministrów, wiceministrów, marszałka czy prezesa Wód Polskich – mówił Jarosław Ferenc, prezydent Radomska.

Dotychczasową współpracę wszyscy koalicjanci uważają za bardzo owocną.

Czytaj także: Nowa koalicja stała się faktem. Stowarzyszenia Razem dla Radomska oraz Wspólny Samorząd będą działać z Prawem i Sprawiedliwością

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
Podsumowanie pierwszego roku koalicji RdR-WS-PiS w Radomsku
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE