Podróżować, zwiedzać świat i odkrywać nieoczywiste miejsca

Podróżować, zwiedzać świat i odkrywać nieoczywiste miejsca Fot. foto pozytw

Tak właśnie jest z Foto Pozytywem i projektem Akademia foto smART.

W weekend 5 i 6 sierpnia zakończył się pierwszy z trzech turnusów wycieczek skierowanych do seniorów, ale nie tylko, bo w projekcie mogą wziąć udział ich rodziny.

Pierwsza zaproponowana wycieczka była wizytą w Przedborskim Parku Krajobrazowym i jego otulinie. Po ciekawych i pięknych krajobrazowo miejscach oprowadzał Marcin Kwarta artysta fotograf, jak również lokalny przewodnik.

Uczestnicy rozpoczęli swoją weekendową przygodę od Muzeum Ludowe w Przedborzu, zapoznając się z historią tego miejsca. Oczywiście w przerwie od zwiedzania, były też lody i ich jedyny niepowtarzalny smak lodów tradycyjnych z Przedborza ul. Mostowa 2. Następnym ciekawym punktem była wizyta w Europejskim Centrum BUDO – Dojo Stara Wieś. Kultura i architektura Japonii wzbudziły wiele pozytywnych emocji.

- Dodatkowo uczestnicy zapoznali się z filozofią sztuk walki, które są trenowane na terenie Dojo Stara Wieś. Punkt po punkcie realizowaliśmy plan turystycznego poznawania województwa łódzkiego i pomimo niesprzyjającej deszczowej aury mieliśmy małe okienko pogodowe, by zobaczyć piękny zachód słońca w miejscowości Żeleźnica. W tym też miejscu miał miejsce wypadek Kazimierza Wielkiego, który to zakończył jego panowanie - mówi Marcin Kwarta, szef Foto Pozytywu. 

Wyjazdy to też nauka obsługi swojego smartfonu, zwykłego niezwykłego urządzenia, które praktycznie mamy cały czas przy sobie. To rejestrowanie chwili jako fotografię pozostającą na całe życie. Poznawanie podstaw fotografii, fotografii, która może stać się nową formą na spędzanie wolnego czasu w formie turystyki fotograficznej. To odwiedzanie miejsc, atrakcji turystycznych w poszukiwaniu ciekawego kadru fotograficznego. To dyskusje, integracja, to tez poznawanie smaku regionu, przedborskiego kugla. Projekt Akademia foto smART to wzajemne pozytywne relacje, wymiana doświadczeń wszystkich uczestników.

Drugi turnus Akademii foto smART zaplanowano od 18 do 20 sierpnia 2023 r.. Tym razem uczestnicy udadzą się na bursztynowy szlak w dorzeczu rzeki Warty, czyli Załęczański Park Krajobrazowy i jego otulinę z ciekawymi miejscami.

Zadanie Akademia foto smART zostało sfinansowane z budżetu Samorządu Województwa Łódzkiego, dotacje 2023 w ramach zadania publicznego, konkursu w zakresie turystyki i krajoznawstwa organizowanego na terenie województwa łódzkiego.

Więcej o:
foto pozytyw fundacja pozytwyw warszaty fundacja
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE