Podpisz petycję w sprawie smogu

Podpisz petycję w sprawie smogu

Radomsko znajduje się na liście 20 miast z najbardziej trującym powietrzem w Polsce. Co raz więcej mieszkańców naszego miasta włącza się w akcje mające na celu poprawę tego stanu rzeczy. Kolejnym pomysłem jest petycja w tej sprawie do prezydenta miasta.

Radomszczański Alarm Smogowy - Grupa Otwarta opublikowała na swoim profilu na Facebooku petycję do prezydenta miasta, w której zwraca się o podjęcie działań mających na celu ochronę zdrowia oraz życia mieszkańców Radomska, przed zagrożeniami wynikającymi z zanieczyszczenia środowiska w wyniku działania ogólnie pojętego smogu.

Autor petycji wnosi o utworzenie w strukturach Urzędu Miasta Radomska specjalnej komórki lub powierzenia takich obowiązków już istniejącej stosownej do tego celu komórce (np. Wydział Bezpieczeństwa), tj. odpowiednich uprawnień do kontroli, upominania oraz nakładania stosownych kar, za świadome niedozwolone działania, w wyniku, których emitowane są niebezpieczne zanieczyszczenia do powietrza, którym wszyscy oddychamy.

- Myślę, że jak temat dostanie zielone światło, to można do Rady Miasta zwrócić się o stworzenie uchwały dotyczącej uprawnień i zasad działania tej komórki. To bardzo ważne, ponieważ może się ona spotkać z różnymi przypadkami. Mam tu na myśli przede wszystkim ludzi biednych, którzy z powodu trudnej sytuacji życiowej palą byle czym i nie można ich karać tylko pomóc.W takim przypadku taka komórka musi zbadać sprawę i w kooperacji z MOPS spróbować pomóc, czyli np. załatwić opał - napisał na profilu Alarmu Włodzimierz Buliński, autor petycji.

Petycję zamieszczamy i zachęcamy do jej podpisywania. Niestety powietrze tak złej jakości wpływa na zdrowie każdego z nas.

Więcej o:
smog radomsko radomszczański alarm smogowy petycja

Załączniki

Petycja do Prezydenta Miasta Radomska w sprawie smogu

Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE