Podpisano umowę na modernizację ul. Jagiellońskiej w Radomsku

Podpisano umowę na modernizację ul. Jagiellońskiej w Radomsku Fot. Oddział Prasowy Biura Wojewody łódzkiego

Starosta Beata Pokora oraz wicestarosta Jakub Jędrzejczak podpisali w Urzędzie Wojewódzkim w Łodzi umowę gwarantującą rządowe dofinansowanie w wysokości 2 125 000 zł na przebudowę dwóch odcinków ulicy Jagiellońskiej w Radomsku.

Przypomnijmy: wniosek o dofinansowanie przebudowy dwóch kolejnych odcinków ul. Jagiellońskiej w Radomsku, złożony przez Powiat Radomszczański w ramach ,,Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016 - 2019" już w ubiegłym roku znalazł się na 9. miejscu ostatecznej listy rankingowej dla Województwa Łódzkiego. To oznaczało, że inwestycja w połowie powinna zostać sfinansowana z budżetu państwa. Mimo iż Wojewoda Łódzki przekazał do Ministerstwa ostateczną listę rankingową, strona rządowa zwlekała z jej zatwierdzeniem. W podobnej sytuacji było wiele innych projektów w całym kraju.

W maju tego roku inwestycja trafiła ostatecznie na listę dofinansowań przyznanych w ramach nowego rządowego programu Fundusz Dróg Samorządowych. Dofinansowanie objęło 50 proc. kosztów planowanej inwestycji, czyli 2 125 000 zł (szacowany wg. cen z 2018 r. koszt całej inwestycji to 4 250 000 złotych).

Projekt przewiduje gruntowną modernizację kolejnych dwóch odcinków ulicy Jagiellońskiej: skrzyżowania z ul. Armii Krajowej oraz odcinka od skrzyżowania do ul. św. Jadwigi, a także budowę małego ronda u zbiegu ulicy Jagiellońskiej, Armii Krajowej i Starowiejskiej.

Obecnie trwają procedury związane z wyłonieniem wykonawcy inwestycji.

Więcej o:
starostwo powiatowe radomsko jagiellońska radomsko remont jagiellońskiej w radomsku
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE