Podpalacz z gminy Wielgomłyny został zatrzymany!

Podpalacz z gminy Wielgomłyny został zatrzymany!

W czwartek, 31 grudnia 2020 r. policjanci z Komisariatu w Przedborzu zostali powiadomieni o włamaniu do budynku gospodarczego i kradzieży drabiny, butli gazowej oraz innych drobnych przedmiotów o ogólnej wartości 1000 zł na szkodę mieszkańca gminy Wielgomłyny. Tego samego dnia w godzinach wieczorowych budynek, do którego wcześniej dokonano włamania został podpalony. Policjanci ustalili sprawcę obu przestępstw, który został zatrzymany gdy obserwował akcję gaśniczą.

31 grudnia 2020 r. w godzinach południowych, przedborscy policjanci zostali zawiadomieni o włamaniu do budynku gospodarczego w miejscowości Kolonia Myśliwczów w gminie Wielgomłyny. W wyniku włamania skradzione zostały między innymi aluminiowa drabina, rower, butla gazowa o ogólnej wartości 1 tys. zł.

- Jeszcze tego samego dnia 59-letni mieszkaniec gminy Wielgomłyny poszedł ponownie w miejsce wcześniejszego włamania celem podpalenia stodoły. W jego działania zniszczeniu uległ drewniany budynek stodoły wraz ze znajdującymi się w środku maszynami rolniczymi. Wartość strat powstałych w wyniku pożaru pokrzywdzona oszacowała na 30 tys. złotych. Policjanci na podstawie własnych ustaleń uzyskali informację na temat sprawcy obu przestępstw.  Został on zatrzymany, gdy obserwował akcję gaśniczą. Po zatrzymaniu funkcjonariusze pojechali z zatrzymanym do jego miejsca zamieszkania, gdzie w trakcie przeszukania odzyskali większość skradzionych przedmiotów – mówi Włodzimierz Czapla z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

Na podstawie zgromadzonego w sprawie materiału dowodowego 3 stycznia 2020 r Sąd Rejonowy w Radomsku na wniosek prokuratora zastosował wobec podpalacza tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy.  

Więcej o:
policja podpalacz zatrzymanie gmina wielgomłyny kolonia myśliwczów pożar
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE