Podpalacz po ugaszeniu spodni i bielizny uciekł do lasu

Podpalacz po ugaszeniu spodni i bielizny uciekł do lasu Fot. OSP KSRG Przedbórz

Strażacy przyznają, że była to nietypowa interwencja. W niedzielę 20 marca zostali wezwani do pożaru traw, który wybuchł w miejscowości Kaleń. Na miejscu dowiedzieli się, że sprawca zdarzenia doznał poparzeń ciała, ale po ugaszeniu płonących ubrań, uciekł do lasu.

- Po dojeździe na miejsce stwierdzono podpalone poszycie leśne po obu stronach drogi. W rozmowie z osobą postronną na miejscu zdarzenia ustalono, że na miejscu znajdował się mężczyzna, który podpalał poszycie leśne. Mężczyzna mógł doznać poparzeń dolnych części ciała. Spaliły się na nim spodnie oraz bielizna. Mężczyzna w wieku ok. 50 lat prawdopodobnie w utrudnionym kontakcie, oddalił się do lasu po ugaszeniu ubrań przez osobę postronną – relacjonuje Marek Jeziorski, oficer prasowy Komendy Powiatowej PSP w Radomsku.

Mężczyzny nie odnaleziono. Ze względu na brak możliwości dojazdu Policji na miejsce (udział w innych interwencjach), po zakończeniu działań zastęp OSP udał się na komisariat Policji w Przedborzu. Strażacy poinformowali o zdarzeniu oraz przekazali rysopis mężczyzny.

Od początku roku strażacy z powiatu radomszczańskiego odnotowali już 82 pożary trawy na nieużytkowanych powierzchniach rolniczych oraz 8 pożarów lasów. We wszystkich przypadkach przypuszczalną przyczyną było podpalenie.

Więcej o:
psp radomsko straż pożarna pożar traw podpalacz pożar bielizny i spodni podpalacz uciekł do lasu kaleń
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE