Podnoszenie ciężarów. Oliwia Drzazga szósta w Europie!

Podnoszenie ciężarów. Oliwia Drzazga szósta w Europie! Fot. PZPC

Oliwia Drzazga (UMLKS Radomsko) na szóstym miejscu w kat. 49 kg Mistrzostw Europy seniorów w podnoszeniu ciężarów w Erywaniu (Armenia).

Startująca w pierwszym dniu (15 kwietnia) mistrzostw Oliwia Drzazga ukończyła rywalizację z wynikiem w dwuboju 167 kg (73 kg rwanie + 94 kg podrzut). Poprawiła rekordy Polski w rwaniu do lat 20 i 23. Wygrała reprezentantka Rumunii Mihaela Cambei z wynikiem 198 kg (92 kg + 106 kg), przed Włoszką Giulią Impreio 183 kg (83 kg+100 kg) i Ukrainką Anheliną Lomachynską 176 kg (81 kg+ 95 kg).

Oliwia Drzazga zaliczyła w konkursie 3 próby na 6. Raz spaliła w rwaniu – pierwsze podejście na 70 kg. Zaliczyła ten ciężar za drugim razem i w trzecim (ostatnim) podejściu bez problemu wyrwała 73 kg. Dawało jej to 10. miejsce. W podrzucie – pierwsze podejście na 94 kg zostało zaliczone, niestety ataki na 97 kg, dwukrotnie nie przyniosły powodzenia. 

- Zawody uważam za udane. Zaczynałam od bardzo wysokich ciężarów, zbliżając się do rekordów życiowych. Atmosfera na zawodach była napięta. Rywalki bardzo mocne i zasługują na ogromne brawa. Cieszę się z 6. miejsca wśród najlepszych zawodniczek w Europie. Uważam, że to naprawdę wysokie miejsce, zwracając uwagę na mój wiek. Jestem wdzięczna za możliwość wystartowania w takich ważnych zawodach i godne reprezentowanie naszego kraju. Nie poddaje się, wiem jaki poziom seniorski jest obecnie, także cel na najbliższą przyszłość mam i zamierzam jeszcze lepiej zaprezentować się na innych zawodach – powiedziała naszemu portalowi po stracie Oliwia Drzazga.

Dziękujemy za start i miejsce w gronie najlepszych seniorek Europy kat. 49 kg.

Więcej o:
oliwia drzazga podnoszenie ciężarów umlks umlks radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE