Podniosą swoje kwalifikacje w Hiszpanii i na Cyprze

Podniosą swoje kwalifikacje w Hiszpanii i na Cyprze Fot. M. Kołaczkowski

W Zespole Szkół Ekonomicznych w Radomsku trwają intensywne przygotowania do kolejnych staży zagranicznych. Młodzież pojedzie do Hiszpanii i na Cypr.

Na jakim etapie są przygotowania? Pytamy gościa portalu Radomsko24.pl, Magdalenę Geniusz-Starostkę koordynatora projektu z ZSE w Radomsku.

- Uczniowie klas czwartych, którzy są uczestnikami projektu brali udział w dodatkowym kursie języka angielskiego. Natomiast stażyści wyjeżdżający na staż do Hiszpanii, uczestniczyli również w internetowym kursie języka hiszpańskiego na specjalnej platformie przygotowanej przez program Erasmus+ - komentuje Magdalena Geniusz-Starostka.

„Ekonomik” na projekt „Mobilność szansą na rozwój zawodowy” otrzymała kwotę 57 381 euro. Dodatkowo dzięki staraniom koordynatora projektu udało się przedłużyć i zwiększyć finansowanie poprzedniego projektu „Mobilny start w przyszłość” (o 15 044 euro).

Dzięki tym środkom 30 uczniów z ZSE odbędzie dwa dwutygodniowe staże zawodowe w Hiszpanii i na Cyprze.

Gościem programu „W Temacie” na portalu Radomsko24.pl w środę 27 marca o godz. 19.45, będzie Magdalena Geniusz-Starostka z ZSE w Radomsku. A w dowolnym momencie na naszym kanale na YouTube.

Więcej o:
w temacie irek staszczyk magdalena geniusz-starostka
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE