Podczas kontroli drogowej wpadł z narkotykami

Podczas kontroli drogowej wpadł z narkotykami

Policjanci z radomszczańskiej drogówki podczas jednej z kontroli w zatrzymanym pojeździe ujawnili osoby podejrzane o posiadanie i zażywanie narkotyków. W pojeździe zostały zabezpieczone narkotyki w postaci marihuany oraz fifka służąca do jej zażywania.

11 stycznia,  około godziny 11.00 w Radomsku, na ulicy Brzeźnickiej funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego przeprowadzali kontrolę drogową samochodu marki Peugeot.

- Pojazdem kierował 38-letni radomszczanin. Zapach, jaki wydobywał się z samochodu, wzbudził podejrzenie policjantów, że w pojeździe tym mogła być palona marihuana. W trakcie przeszukania Peugeota ujawniono woreczek strunowy z zawartością suszu roślinnego, który okazał się marihuaną w ilości 0,66 grama – relacjonują policjanci z KPP Radomsko.

 Pasażer pojazdu, 31-letni mieszkaniec Radomska, posiadał przy sobie „fifkę” zawierającą niewielkie ilości niedopalonego suszu. 38-latek został zatrzymany i usłyszał zarzuty posiadania substancji odurzających, za co grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Dodatkowo od kierującego została pobrana krew do badań na zawartość narkotyków w organizmie. W przypadku potwierdzenia, że kierował samochodem po zażyciu narkotyków grozi mu dodatkowo do 2 lat pozbawienia wolności, kara grzywny oraz zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

W trakcie realizacji sprawy policjanci ustalili osobę, od której 38-latek kupił marihuanę. Okazał się nim być 36-letni mężczyzna, również mieszkaniec Radomska. Został on zatrzymany i usłyszał policyjne zarzuty. Przyznał się do ich popełnienia. Prokurator Rejonowy w Radomsku zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji. Dilerowi grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Więcej o:
policja radomsko marihuana radomsko kpp rdomsko narkotyki radomsko
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE