Podawał dane brata, żeby uniknąć odpowiedzialności

Podawał dane brata, żeby uniknąć odpowiedzialności Fot. KPP Radomsko

Policjanci z radomszczańskiej drogówki zatrzymali 29-latka poszukiwanego listem gończym, który chcąc uniknąć odpowiedzialności, podawał się za swojego brata. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

W piątek, 3 listopada 2023 r. funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku zatrzymali do kontroli drogowej kierującego mercedesem. Podczas legitymowania kierowcy wątpliwości policjantów wzbudziły dane personalne, jakie podał.

- Zdjęcie wskazanej osoby, zamieszczone w policyjnych systemach informatycznych, nie odpowiadało bowiem rzeczywistości. A to dlatego, że mężczyzna podał się za swojego starszego brata. Mundurowi ustalili prawdziwą tożsamość kierowcy, którym okazał się 29-letni mieszkaniec województwa łódzkiego, poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności. Dodatkowo mężczyzna posiadał zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Za posłużenie się tożsamością brata został ukarany mandatem karnym – mówi Dariusz Kaczmarek, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

Zatrzymany najbliższe miesiące spędzi za kratkami odbywając zaległą karę. Za niestosowanie się do orzeczonego środka karnego 29-latek odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Więcej o:
radomsko policja radomsko zatrzymanie kierowca poszukiwany
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE