Pod koniec sierpnia będzie decyzja o powrocie do szkół

Pod koniec sierpnia będzie decyzja o powrocie do szkół Fot. pixabay.com

- Myślę, że decyzja w sprawie powrotu do stacjonarnej nauki w szkołach będzie podjęta na tydzień, dwa przed rozpoczęciem roku szkolnego. Podobnie będzie w październiku w przypadku wyższych uczelni - mówił w poniedziałek 27 lipca, wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

W Programie Trzecim Polskiego Radia padło pytanie o powrót 1 września uczniów do szkół.

 - Wszystko będzie zależało od sytuacji epidemiologicznej pod koniec sierpnia. Czy dzieci wrócą do szkół, myślę, że będzie podjęta decyzja na tydzień, dwa przed rozpoczęciem roku szkolnego – odpowiedział Kraska.

Wyjaśnił, że podobnie będzie w październiku, gdy rozpoczyna się rok akademicki.

- Trudno mi w tej chwili powiedzieć, czy młodzież wróci do szkół. Chciałbym, żeby tak się stało, ale czy tak będzie, zobaczymy - stwierdził wiceszef MZ.

Czytaj także: Czy uczniowie wrócą do szkół 1 września?

W zeszłym tygodniu minister edukacji Dariusz Piontkowski poinformował na Twitterze: Chcemy, aby uczniowie od września wrócili do tradycyjnej nauki w szkołach. Pracujemy nad przepisami, które zagwarantują bezpieczeństwo uczniów po powrocie do szkół.

- Gdyby pojawiło się ognisko epidemii czy realne zagrożenie dla zdrowia uczniów i nauczycieli, chcemy, aby dyrektor, po zasięgnięciu opinii GIS, mógł szybko zareagować. Ważna będzie również rola kuratora - napisał Piontkowski.

Więcej o:
szkoła szkoła radomsko koronawirus powrót do szkół
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE