Pociąg Pierwszej Pomocy odjedzie z Radomska

Już w środę 18 marca na stacji PKP Radomsko (ul. Reymonta 53) odbędzie się ogólnopolska akcja organizowana przez Fundację WOŚP – „Pierwsza Pomoc – to dziecinnie proste”.

Akcja rozpoczęła się 18 lutego i swoim Programem Edukacyjnym „Ratujemy i Uczymy Ratować” objęła całą Polskę. 15 szkół podstawowych wzięło udział w szkoleniu dotyczącym udzielania pierwszej pomocy. Kontynuacją programu jest akcja szkolenia z udzielania pierwszej pomocy prowadzona przez dzieci dla dzieci.
fot. facebook.com/pierwszapomoctodziecinnieproste
Nauka pierwszej pomocy prowadzona przez dzieci odbywa się rotacyjnie, w każdym miesiącu na terenie 10 różnych dworców kolejowych. W sumie dzieci będą szkolić na 40 dworcach kolejowych w całej Polsce.

W środę 18 marca, o godzinie 10.00 uczniowie z Publicznego Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego z Kietlina pokażą, w jaki sposób można pomóc w nagłych wypadkach, a o godzinie 12.00 swoje umiejętności zaprezentują uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej w Gorzędowie. Koordynatorem akcji w Radomsku jest Grzegorz Ciepielewski.

- Dzieci będą uczyć tego, czego same nauczyły się na lekcjach. Będzie to sprawdzenie przytomności, przeprowadzenie resuscytacji krążeniowo-oddechowej oraz pozycja boczna – zdradza koordynator. Każdy uczestnik biorący udział w akcji otrzyma pamiątkową koszulkę z logo programu. Zapraszamy wszystkie dzieciaki do naszej akcji - dodaje.

Udział w szkoleniu z udzielania pierwszej pomocy dla dzieci jest całkowicie bezpłatny. Wszyscy, którzy chcą dowiedzieć się, w jaki sposób można uratować komuś życie powinni pojawić się na stacji w niedzielę. Akcja skierowana jest nie tylko do dzieci. Zapraszamy mieszkańców Radomska i podróżnych!

Więcej o:
wośp pkp pomoc wielka orkiestra świątecznej pomocy
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE