Pobiegną po golonkę. Takiej imprezy jeszcze nie było...

Pobiegną po golonkę. Takiej imprezy jeszcze nie było... Fot. pixabay.com

W sobotę, 25 marca 2023 r. w Punkcie Edukacji Nadleśnictwa Radomsko w Podświerku odbędzie się Golonka Run, czyli – co podkreślają organizatorzy – najsmaczniejszy bieg w kraju. Będzie to bieg pod hasłem „Biegaj, jedz, pij i popuszczaj pasa! Wszak biegamy, żeby jeść i jemy, żeby biegać”.

Niektórzy biegają dla zdrowia, inni po prostu, bo lubią. Są też tacy, którzy na myśl o bieganiu reagują gęsią skórką. Wymyślono jednak takie rywalizacje, które to tabu mogą przełamać. Biegi, podczas których można jeść to, co na co dzień zakazane.

- Golonka? Bardzo proszę! Wiadomo, kto z naszych biegaczy robi najlepszą! Tego jeszcze nie było ani na świecie, ani w Polsce! W nagrodę za ukończenie biegu uczestnicy otrzymają pyszną golonkę i dodatkowe niespodzianki kulinarne. Bieganie i jedzenie to przyjemności same w sobie. Jeśli je połączymy, otrzymamy odurzającą dawkę szczęścia – mówi Dariusz Kopeć, organizator wydarzenia.

- Za Oceanem biegi, podczas których jednym z bohaterów jest jedzenie typu fast food to nie nowość. Już od kilku lat organizuje się tam Pizza Run czy Hot Dog Challenge. Cieszą się one wielką popularnością, i powoli pojawiają się także w naszym kraju. My będziemy mieć bieg z naszą polską golonką – dodaje Dariusz Kopeć.

Smakiem golonki czy krupniku na golonce i innych specjałów przyrządzonych przez Darka Kopcia - Mistrza Ceremonii - będzie się można delektować po pokonaniu dystansu 5 km.

- Zamiast przeznaczać środki na opłatę startową przeznaczysz je na pyszną golonkę. Minimalna opłata w dniu imprezy to jedyne 30 zł. Nie może Cię zabraknąć – czytamy w zaproszeniu na bieg.

Bieg rozpocznie się o godz. 16.00. Zapisy na imprezę za pomocą SMS wysłanego na nr 500 576 377 lub Messenger - Dariusz Kopeć.

Liczba miejsc jest ograniczona do 50 osób. Ostateczna aktualizacja listy zostanie podana na trzy dni przed imprezą.

Więcej o:
bieganie podświerk golonka run dariusz kopeć
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE