Pobiegli i pojechali po dobrą energię

Fot. W. Bojdo

„Bieg Po Dobrą Energię – Malutkie Run&Bike” – imprezę sportową pod tym hasłem zorganizowano na terenie kompleksu Malutkie Rosort.

W wydarzeniu wzięło udział 200 uczestników z całej Polski. Rywalizowali w kilku konkurencjach. Najmłodsi uczestnicy rywalizowali w biegu na dystansie 400 i 800 m. Główny bieg odbył się na trasie liczącej 12 km. W Radomszczańskim MTB rowerzyści ścigali się na trasie liczącej 24 km, z kolei miłośnicy nornic walking mieli do pokonania dystans 6 km.

- Promujemy aktywność fizyczną. Cieszymy się, że w końcu wszystkie obostrzenia pozwalają nam spotkać się w tym miejscu i rywalizować – mówi Sebastian Pierzchalski z Kolarsko-Biegowego Klubu Sportowego Radomsko.

Podczas imprezy dopisała nie tylko pogoda, ale i humory. Co najważniejsze – zgodnie z hasłem wydarzenia – nie brakowało dobrej energii.

- Sam czuję się wypełniony dobrą energią. To jest coś niesamowitego. Ludzie w różnym wieku, którzy ze sobą rywalizują, biegną, czy jadą na rowerze. To jest fantastyczna impreza, piękna pogoda. Zamiast siedzieć w domu, można razem spędzić fajnie czas. No i sama nazwa: „Bieg po dobrą energię”, brzmi fantastycznie. Optymizm tryska ze wszystkich twarzy – powiedział prowadzący imprezę Mariusz Węgłowski, aktor znany m.in. z takich seriali jak „Policjanci i policjantki”, „Fala zbrodni”, „Komisarz Alex”, czy „Świat według Kiepskich”.

Wyniki
 
MTB
open mężczyzn
1. Piotr Ścigała
2. Szymon Lazaj
3. Piotr Cieślik
 
open kobiet
1. Urszula Miler
2. Katarzyna Borowicka
 
Bieg główny
mężczyźni
1. Piotr Koń
2. Michał Pilarski
3. Sebastian Koniarski
 
kobiety
1. Katarzyna Cander
2. Anna Dworzyńśka
3. Anna Jagiełło
 
Nordic Walking
mężczyźni
1.  Karol Grosfeld
2. Zbigniew Cudak Janusz Kubat
3. Janusz Kubat
 
kobiety
1. Agnieszka Kuder
2. Anna Orlińska
3. Żaneta Śliwińska-Hayes
 
Bieg dla dzieci
 
400 metrów
1. Jakub Małachowski
2. Mikołaj Jagiełło 
3. Radosław Jurczyk
 
1. Natalia Kamieniak
2. Maja Nowicka
3. Lena Zbroja
 
800 metrów
1. Julia Depta
2. Magdalena Parada
3. Zuzanna Jagieło 
 
Najlepszy wśród chłopców Mikołaj Ciupa

Organizatorami „Biegu po dobrą energię - Malutkie Run&Bike” byli: Kolarsko-Biegowy Klub Sportowy Radomsko, Malutkie Resort, Biegacze w Radomsku, Rowerzyści w Radomsku, Akademia KBKS oraz Green Solar System.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
radomsko malutkie resort bieg po dobrą energię
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE