Po wypadkach zablokowana droga ekspresowa S8 i autostrada A1

Po wypadkach zablokowana droga ekspresowa S8 i autostrada A1

Do wypadków doszło rankiem 15 września. W pierwszym przypadku niemożliwy jest przejazd przez węzeł Łódź Południe na kierunku Wrocław–Gdańsk. W drugim – zablokowana A1 na wysokości Adolfinowa (gm. Rozprza).

Na łącznicy ciężarówka wpadła w poślizg i uderzyła w bariery, całkowicie uniemożliwiając przejazd. Ruch na pozostałych kierunkach węzła odbywa się normalnie.

- Aby ominąć zablokowane miejsce, kierowcy jadący trasą S8 z Wrocławia do Warszawy powinni na węźle Łódź Południe skręcić w stronę  Katowic i na węźle Piotrków Trybunalski Zachód (A1/S8), skręcić na S8 w stronę Warszawy. Z kolei jadący w Wrocławia w kierunku Gdańska, powinni także skręcić na węźle Łódź Pd. w kierunku Katowic, dojechać do węzła Piotrków Tryb. Południe (A1/DK74j), tam zawrócić i kontynuować podróż w kierunku Gdańska – radzi Maciej zalewski z GDDKiA w Łodzi.

Utrudnienie potrwa co najmniej kilka godzin.

Zablokowana jest również autostrada A1 na wysokości Adolfinowa na 365 kilometrze. To budowany fragment trasy między Piotrkowem i Kamieńskiem. Tam również ciężarówka uderzyła w bariery blokując przejazd w kierunku Katowic. Jazda w stronę Łodzi odbywa się bez przeszkód.

To miejsce można ominąć jadąc przez Piotrków Trybunalski drogą DK91.

Więcej o:
wypadek a1 autostrada a1 droga s8
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE