PO w Radomsku: oczekujemy od samorządów realnych działań w sprawie obywateli Ukrainy

Przedstawiciele radomszczańskich struktur Platformy Obywatelskiej solidaryzują się z Ukrainą. Jednocześnie apelują do władz Radomska i powiatu radomszczańskiego o podjęcie konkretnych działań, dotyczących wsparcia obywateli tego kraju.

- My, jako samorząd możemy wiele. Jak wszyscy wiemy, zarówno Miasto Radomsko, jak i Powiat Radomszczański od wielu lat są partnerami dla ukraińskich miast Równe i Wozneseńska. Oczywiście te gesty solidarnościowe, które okazywane są w mediach społecznościowych, czy w listach kierowanych przez władze miasta i powiatu znaczą niezwykle wiele. My natomiast oczekujemy, i będziemy w tym bardzo mocno wspierać władze miasta i powiatu, realnych działań. Działań, które będą w sposób rzeczywisty mogły pomóc i wesprzeć mieszkańców Ukrainy. Chcemy i oczekujemy, że będzie utworzony przez Miasto punkt informacyjny, w którym zarówno mieszkańcy Radomska, jak i mieszkający tu Ukraińcy będą mogli dowiedzieć się, w jaki sposób wspomóc naród ukraiński. Być może warto pomyśleć o pomocy w charakterze wolontariatu. Chcemy, żeby powstało miejsce zbiórek, do którego mieszkańcy będą mogli przynosić niezbędną pomoc materialną. Apeluję o podjęcie realnych działań, a nie tylko gesty solidarności, które zostają w sferze medialnej – mówiła podczas konferencji prasowej Magdalena Spólnicka, przewodnicząca Platformy Obywatelskiej w powiecie radomszczańskim.

Radny Rady Miejskiej w Radomsku - Rafał Dębski poinformował, że 2 marca 2022 r. odbędzie się sesja nadzwyczajna.

- Z tego miejsca chciałbym poprosić prezydenta Radomska oraz przewodniczącego Rady Miejskiej o to, by zostały przygotowane stosowne uchwały intencyjne w których potępimy Rosję, która napadła na Ukrainę oraz uchwałę, w której jasno wskażemy, że będziemy wspierać Ukrainę – powiedział Rafał Dębski.

Czytaj też: Prezydent Radomska zapewni pomoc dla Ukraińców i ich rodzin

W zorganizowanej przez Platformę Obywatelską w Radomsku konferencji uczestniczyli też mieszkający w Radomsku obywatele Ukrainy. W swoim ojczystym języku zaprosili na wiec poparcia dla Ukrainy, który odbędzie się w Radomsku w piątek, 25 lutego 2022 r. o godz. 17.00 na pl. 3 Maja.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
radomsko platforma obywatelska radomsko wsparcie dla ukrainy wojna w ukrainie
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE