PO odpowiada: wizyta członków PiS w siedzibie PO to krzyk rozpaczy po 7 latach psucia Polski. „Cześć Platformo, żegnaj PiS-ie...”

PO odpowiada: wizyta członków PiS w siedzibie PO to krzyk rozpaczy po 7 latach psucia Polski. „Cześć Platformo, żegnaj PiS-ie...” Fot. W. Bojdo

Platforma Obywatelska w Radomsku ustosunkowała się do piątkowej (9 grudnia 2022 r.) konferencji prasowej członków Prawa i Sprawiedliwości, która odbyła się przed biurem PO w Radomsku. Działacze PO podkreślają, że spotkanie z dziennikarzami było krzykiem rozpaczy polityków PiS.

- Konferencja Anny Milczanowskiej wraz z jej partyjnymi przyległościami to swoisty krzyk rozpaczy po 7 latach psucia Polski. Pani Poseł! Proszę się nie kompromitować – po tylu latach nie da się obarczyć skutkami waszych nieudolnych rządów Donalda Tuska i Platformę Obywatelską. To już nie działa. To Pani i Pani formacja jesteście winni całemu złu, jakie dotyka Polki i Polaków. Może Pani już nie pamięta, ale ludzie owszem – podkreśla Magdalena Spólnicka, przewodnicząca Platformy Obywatelskiej w powiecie radomszczańskim.

Magdalena Spólnicka stwierdza:

- To jest prawdziwy dorobek rządów Prawa i Sprawiedliwości i to wam ludzie zapamiętają - mówi.

I wymienia, swracając się do poseł Anny Milczanowskiej:

- Dwa miliardy 700 milionów na partyjną telewizję pełną haniebnej propagandy!

- Uchwalenie drakońskiego i okrutnego prawa antyaborcyjnego, któremu Pani forsowała. To Pani jest współwinna śmierci Izabeli z Pszczyny i tragedii wielu polskich kobiet i ich rodzin!

- To Pani i Pani partia sprzeciwia się finansowaniu in vitro ze środków publicznych, odbierając nadzieję milionom Polaków!

- To Pani rekomendowała Piotrowicza (tego od cumkania małych dzieci przez księży), kryształowego Banasia czy sławetną poseł Pawłowicz (każdy wie, z czego ona akurat jest znana) do najważniejszych instytucji w państwie!

- To Pani i Pani koleżanki i koledzy odwrócili się się od losu osób z niepełnosprawnościami i ich opiekunów! Mamy przypomnieć zdjęcie poseł Krynickiej, która z grymasem nienawiści na twarzy, odwracała się plecami do protestujących, walczących o godne życie dla siebie i swoich dzieci?

- To Pani była posłem sprawozdawcą kompromitującej ustawy Bezkarność Plus, która działając wstecz miała chronić min. ministra Sasina przed odpowiedzialnością karną za wybory kopertowe i zmarnowanie ponad 70 mln złotych publicznych środków! Dla was 70 mln to może grosze, ale zapewniam Panią, że ta kwota uratowałaby życie wielu dzieciom, które na operacje ratujące życie muszą żebrać na wszelkiego rodzaju zrzutkach.

- To Pani i Pani zaplecze polityczne dorabiacie się milionów w państwowych spółkach i radach nadzorczych, blokując jednocześnie możliwość dorobienia niewielkich kwot emerytom, których nie stać na podstawowe potrzeby!

- To Pani pod płaszczykiem populistycznych haseł o tym, jak dbacie o dobro Polek i Polaków, dba jedynie o dobro swoich partyjnych przyjaciół i ich rodzin. Praca, pokora, umiar!!! Praca dla swoich, pokora i umiar dla suwerena.

- To Pani mami radomszczan od kilkunastu lat obietnicą obwodnicy miasta. A tak naprawdę poza populistycznymi hasłami i sloganami nie ma nic do zaproponowania.

- To Pani najbliżsi współpracownicy i polityczni pupile – Misiewicz i Witczak siedzą aktualnie w więzieniu lub areszcie, za okradanie państwa i ludzi.

- To Pani politycznym guru jest „ruska onuca” Antoni Macierewicz, który ostatnio w skandaliczny sposób zablokował sejmowy wniosek o uznanie Rosji państwem terrorystycznym!

- Nie macie wstydu! Polki i Polacy widzą, jak z dnia na dzień wy i wasza władza degenerujecie i wystawią wam w swoim czasie odpowiedni rachunek! Za inflację, za drożyznę, za kumoterstwo, za zawłaszczanie mienia publicznego, za pogardę, za szczucie, za wszystkie kłamstwa, którymi karmicie społeczeństwo! Za to, że dała i daje Pani twarz najbardziej szkodliwym, okrutnym i haniebnym ustawom Pis! Za to wszystko rozliczą Panią Polacy! Rozliczymy Panią my – mówi Magdalena Spólnicka.

- Cześć Platformo! Żegnaj PiS-ie – dodaje M. Spólnicka.

Czytaj też: Poseł Anna Milczanowska mówi: „Cześć Platformo!”. I przekazuje ściągawkę

Więcej o:
radomsko po radomsko platforma obywatelska radomsko magdalena spólnicka pis radomsko konferencja
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE