Pływali pontonem po ul. Żeromskiego.

Intensywnie padający kilkunastominutowy deszcz wystarczył, aby kompletnie zalać centrum Radomska. Pod wodą znalazły się ulice: Żeromskiego Warszyca i Reymonta.

Intensywnie padający kilkunastominutowy deszcz wystarczył, aby kompletnie zalać centrum Radomska. Pod wodą znalazły się ulice: Żeromskiego, Warszyca i Reymonta.
Zlana ul. Żeromskiego i pływający na pontonie
Nawałnica, która rozpętała się nad Radomskiem, 23 czerwca tuż przed godz. 19.00, sprawiła że centrum Radomska stało się kompletnie nieprzejezdne. U zbiegu ulic Reymonta i Warszyca rozlewisko wody miało blisko pół metra głębokości.  Zalane zostały podwórka mieszczące się przy tych ulicach. Odważni kierowcy, którzy chcieli tamtędy przejechać zawracani byli przez mieszkańców. Film i zdjęcia ukazujące sytuację w tym rejonie do zobaczenia poniżej.

Nie lepiej wyglądała sytuacja na ul. Żeromskiego. Tam tradycyjne utworzyło się jezioro wody. Podtopionych zostało kilka posesji i samochodów. Znaleźli się jednak śmiałkowie, którzy pływali na pontonie po zalanej ulicy. Zdjęcia dostępne poniżej, a film TUTAJ.

Otrzymaliśmy również filmy pokazujące zalane osiedle Brzeziny. - Na filmach widać jak woda z ulicy Brzeźnickiej wpływa i zalewa prywatne posesje, garaże i komórki lokatorskie na osiedlu Brzeziny. Wszystkiemu winny jest brak rowów, które odprowadzały by wodę do zbiornika na Wymysłówku - napisał Janusz. Zobaczcie TUTAJ.

Na wysokości "wiaduktu", poziom wody w Radomce zrównał się z brzegiem.

Masz zdjęcia z przejścia nawałnicy nad Radomskiem 23 czerwca? Czekamy: redakcja@radomsko24.pl

Fotogaleria

Więcej o:
zalane radomsko ulewa żeromskiego warszyca nawałnica radomsko
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE