Pływające domy na Jeziorsku

Pływające domy na Jeziorsku Fot. Pixabay

Jeśli lubisz wypoczynek nad wodą, a jednocześnie szukasz niecodziennych i nietuzinkowych pomysłów na relaks, koniecznie zainteresuj się pływającymi domami na Jeziorsku. Wyjątkowe HouseBoat w Łódzkiem to wspaniała alternatywa dla tradycyjnych kwater. Często mówi się - nie bez powodu - że to Mazury w centrum Polski. Poznaj ich wszystkie atuty. 1. Pływające domy - a co to? 2. Co wyróżnia pływające domki? 3. Pływający dom - dla kogo? 4. Gdzie można wynająć taki dom na wodzie?

Pływające domy zauroczą nie tylko miłośników przyrody, ale również gustujących w... luksusie. House Boat Jeziorsko to ekskluzywne wnętrza i przeszklone ściany, które będą odpowiadały każdemu, kto woli podziwiać panoramę jeziora zamiast oglądać telewizję.

Pływające domy - a co to?

Osoby ceniące sobie ciszę, relaks, bliskość natury uznają wakacje spędzone w pływającym domu za objawienie. Jednak zacznijmy od tego czym jest hauseboat. To apartamenty na wodzie, pełnowartościowe domy, w których można mieszkać i wypoczywać. Jest to nowe rozwiązanie, któreg zyskuje lawinowo popularność na świecie.

Ogromnym plusem domów na wodzie jest przede wszystkim wysoki komfort. Wszystkie posiadają przestronny salon, sypialnię (jedną lub dwie, w zależności od wybranego gabarytu domku), łazienkę, kuchnię i taras na dachu. Takie rozwiązanie powoduje, że można swobodnie spędzać czas na wodzie w otoczeniu natury i zieleni, nie rezygnując z wygody jaką zapewnia tradycyjny pobyt w hotelu.

Znajdujące się na Jeziorsku domy na wodzie to osada, którą zainspirowała przyroda. Każdy pływający dom otaczają pola, łąki, lasy i - co najważniejsze - woda. Niezależnie od tego, czy planujesz pokontemplować widoki i ćwiczyć jogę czy raczej zdecydować się na aktywność fizyczną, spędzisz czas owocnie.

Pobyt w pływającym domu to także komfort. House Boaty na Jeziorsku stanowi wspaniałą alternatywę dla klasycznych domków wypoczynkowych. Łączą wygodne wnętrza z bliskością wody. Dzięki temu nie musisz wybierać między czasem spędzonym na łonie natury, a hotelową elegancją. Przez przeszklone ściany możesz podziwiać zachody i wschody słońca lub po prostu cieszyć się wszystkimi atrakcjami zapewnianymi przez rodzinny urlop.

Pływając takim domem po akwenie każdą noc możesz spędzić w innej jego części, a co za tym idzie w innym otoczeniu. Zb. Jeziorsko ma około 42km2 powierzchni co powoduje, że jest to największy tego typu akwen w centralnej Polsce. Jego ogromna powierzchnia daje nieograniczone możliwości obcowania z przyrodą, podziwiania rożnorodej lini brzegowej pośród pól i lasów i licznych zatoczek.

Południowa część zbiornika Jeziorsko to wydzielony strefą ciszy rezerwat ornitologiczny, z granicy którego można w spokoju obserwować życie i zwyczaje ptaków). Korzystanie z powierzchni  tak dużego zbiornika wodnego daje praktycznie nieograniczone możliwości i jest gwarancją bardzo wielu wrażeń.

W otoczeniu zbiornika Jeziorsko znajduje się kilka mniejszych portów, są także liczne restauracje (w tym jedna z bardziej znanych restauracja W Szczerym Polu gdzie na wykwintne dania przygotowywane przez szefów kuchni przyjeżdzają goście z całej Polski). W pobliżu zbiornika jest także stadnina koni, w porcie można wynając żaglówki, skutery i rowery wodne a także popływać na windsurfingu.

Co wyróżnia pływające domki?

Wysoki komfort w połączeniu z nietuzinkową konstrukcją oznaczają, że domki na wodzie łączą najlepsze cechy ekskluzywnego hotelu i domku letniskowego. Nie musisz już wybierać, co lepsze, bo możesz mieć pełen pakiet.

Domki na wodzie mają metraż od 32 do 48 metrów kwadratowych. W każdym z nich znajduje się przestronny salon, sypialnia, łazienka i aneks kuchenny. Oczywiście, nie mogło zabraknąć również wygodnego tarasu, z którego będziesz podziwiać panoramę i wsłuchiwać się w delikatny szum fal. Wyobraź sobie pobudkę w domku na wodzie, gdzie o poranku obudzi cię śpiew ptaków, a duże okna wprowadzą przyrodę do sypialni.

Pływający dom - dla kogo?

Kto powinien odwiedzić domki na wodzie? Właściwie każdy, kto chce porzucić tłoczne centrum miasta. To znakomity pomysł na relaks dla całej rodziny i na romantyczny wypad we dwoje. Szczególne okoliczności docenią miłośnicy natury i wędkarze, tym bardziej, że w każdym domku znajduje się kuchnia niewątpliwie ułatwiająca przygotowywanie posiłków. Jeśli wolisz, restauracja przy ośrodku wypoczynkowym również stoi otworem.

Gdzie można wynająć taki dom na wodzie?

Jeśli chcesz skorzystać z tej niesamowitej formy relaksu i spędzić urlop w pływającym domku to warto zapoznać się z ofertą Wodnej Osady, która za swoją siedzibę wybrała malowniczy zbiornik Jeziorsko usytuowany w centralnej Polsce. Już nie trzeba jechać setek kilometrów, żeby dostać się na Mazury i spędzić czas na wodzie. Od tego roku pływający dom można wynająć w WodnejOsadzie usytuowanej w nowoczesnym porcie w Pęczniewie (zb. Jeziorsko). Więcej na ten temat można poczytać na stronie internetowej oferującej tam HouseBoat'y www.wodnaosada.pl.
 

Więcej o:
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE