Plecak dla pierwszaka – jaki wybrać?

Plecak dla pierwszaka – jaki wybrać?

Rozpoczęcie szkoły podstawowej to dzień, na który dzieci czekają z upragnieniem. Nowe znajomości, wycieczki, wydarzenia, lekcje w prawdziwej ławce oraz (oczywiście) całkowicie nowe wyposażenie. Na tym etapie edukacji dzieci bardzo starannie dobierają wszelkie akcesoria, takie jak zeszyty, bidony, piórniki oraz tornistry. Sprawdź, na co warto zwrócić uwagę, kupując plecak dla pierwszoklasisty.

Ile waży zapakowany plecak?

Zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego waga tornistra nie powinna przekraczać 10-15% wagi ucznia. Zwykle pierwszoklasiści nie przekraczają wagi 30 kg, co oznacza, że plecak nie powinien ważyć więcej niż około 3 kg. Tymczasem wielu rodziców decydując się zważyć zapakowany plecak swojej pociechy, odkrywa, że ta granica została nawet dwukrotnie przekroczona! Nic w tym dziwnego, same zeszyty, podręczniki i ćwiczenia to już ogromny ciężar, a do tego dochodzi jeszcze dobrze zaopatrzony piórnik, portfel, telefon, prowiant na cały szkolny dzień i strój sportowy. Ponadto niektóre zajęcia wymagają także dodatkowego wyposażenia. Na zajęcia z języka polskiego trzeba zabrać lekturę, na plastykę farby, a jeśli dziecko do tego jest przewlekle chore, to nosi ze sobą jeszcze leki.

Konstrukcja

Ze względu na to, że ilość rzeczy, które dziecko musi zabrać ze sobą do szkoły, przyprawia o zawrót głowy, warto postawić na lekki tornister i zrezygnować z zeszytów w twardej oprawie. Ponadto zadbaj, aby plecak miał odpowiednią budowę. Tornistry, które znajdziesz w ofercie Biurowi.pl (https://www.biurowi.pl/), posiadają wyprofilowaną warstwę usztywniającą, która stymuluje dziecko do utrzymywania naturalnych krzywizn kręgosłupa.  Zostały one także wyposażone w pas na biodra i klatkę piersiową, który gwarantuje ergonomiczne i równomierne rozłożenie ciężaru. Zadbaj, aby wybrany przez Twoją pociechę plecak miał szerokie, regulowane, miękkie szelki i usztywnione dno.

Funkcjonalność

Modele dla młodszych uczniów charakteryzują się także licznymi przegródkami. To bardzo istotne, aby plecak Twojego dziecka posiadał wiele komór, które pozwolą mu uporządkować wszystkie akcesoria. Zwróć uwagę na materiał, z którego wykonany jest tornister – powinien być od nieprzemakalny, wytrzymały i łatwy w czyszczeniu. W ofercie Biurowi.pl znajdziesz plecaki dedykowane dla uczniów pierwszych klas podstawówki. Posiadają one odblaskowe elementy i innowacyjne, magnetyczne zapięcie.

Tornister to inwestycja na minimum jeden rok nauki, ale dobrze dopasowany posłuży znacznie dłużej. W wybór plecaka warto zaangażować swoje dziecko. Jako rodzic zadbasz funkcjonalność i jakość tornistra, a młody uczeń wybierze wzór, dzięki któremu chętnie będzie chodził do szkoły.

Więcej o:
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE