Plany na "Mostek"

Najprawdopodobniej w kwietniu rozpocznie się przebudowa kontrowersyjnego "mostka", czyli odcinka łączącego ulicę Reymonta z Sierakowskiego.

Najprawdopodobniej w kwietniu rozpocznie się przebudowa kontrowersyjnego "mostka", czyli odcinka łączącego ulicę Reymonta z Sierakowskiego. Inwestycja będzie finansowana przez miasto oraz przez PKP PLK. Renowacja "mostka" to nie wszystko - przebudowana zostanie również ulica Reymonta, Sierakowskiego i Warszyca. Zmiany będą dotyczyć m.in. rozbudowy systemu kanalizacji deszczowej - to zadanie będzie w całości finansowane ze środków budżetu miasta.

fot. archiwum Radomsko24.pl

Wracając jednak do najistotniejszej, bo najdłużej przez radomszczan wyczekiwanej przebudowy "mostka" - zadanie to jest w fazie kompletowania dokumentacji projektowej, a także uzgadniania szczegółów ze spółkami kolejowymi. Przypomnijmy - wykonawcą prac będzie firma FILAR z Wrocławia, która tę inwestycję będzie realizować w ramach systemu "Projektuj-Buduj". Aby prace mogły zostać rozpoczęte, niezbędna jest zgoda Wojewody Łódzkiego. Prace mają potrwać aż do listopada 2015 roku.

Druga inwestycja realizowana tylko przez miasto polegać będzie na rozbudowie systemu odprowadzenia wód deszczowych z dróg na terenie miasta. Wobec tego konieczna będzie rozbudowa układu drogowego. Prace prowadzone będą równolegle z przebudową wiaduktu. Najważniejszy element tej inwestycji to zmiana przebiegu kolektorów kanalizacji deszczowej - w ulicach Warszyca i Sierakowskiego powstaną nowe odcinki kolektorów deszczowych. Dokumentacja projektowa związana z tym zadaniem jest już na ukończeniu - jeszcze w lutym zostanie ogłoszony przetarg na wykonanie robót. W związku z planowanymi inwestycjami wystąpią czasowe zakłócenia zarówno w ruchu kolejowym, jak i kołowym.

Więcej o:
mostek przebudowa mostka na sierakowskiego reymonta radomsko mostek radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE