Plama oleju na 4 kilometry

Plama oleju na 4 kilometry Fot. KP PSP w Radomsku

We wtorek 26 września po godz. 5.00 do Dyżurnego Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej wpłynęło zgłoszenie kolizji i plamie substancji na autostradzie A1 tuż przed węzłem „Radomsko” (nitka na Łódź).

Niezwłocznie na miejsce zadysponowano zastępy strażaków. Po dojeździe na miejsce kierujący działaniami ratowniczymi stwierdził, że plama substancji ropopochodnej ciągnie się na długości ok. 4 km.

Okazało się, że wcześniej doszło do kolizji dwóch samochodów. W jej wyniku w zbiorniku jednego z pojazdów doszło do rozszczelnienia i wycieku oleju. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu plamy. Pozostały olej z uszkodzonego auta został przepompowany.

- Kierowca ciężarówki marki Mercedes nieprawidłowo wykonał manewr omijania i uderzył w pojazd renault, który stał unieruchomiony na pasie awaryjnym. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Sprawca został ukarany mandatem. Policjanci zatrzymali dwa dowody rejestracyjne z uwagi na uszkodzenia pojazdów - mówi nam Dariusz Kaczmarek z KPP w Radomsku. 

Więcej o:
wypadek plama oleju straż straż radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE