Plaga nietrzeźwych kierowców. Kolejni zatrzymani

Plaga nietrzeźwych kierowców. Kolejni zatrzymani Fot. KPP Radomsko

To już prawdziwa plaga pijanych kierowców na polskich drogach. We wtorek, 22 października radomszczańscy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kolejnych dwóch nietrzeźwych kierujących samochodem. Jeden z mężczyzn miał ponad 3 promile, a drugi zatrzymany 2 promile alkoholu w organizmie.

Pierwszy z nietrzeźwych został ujawniony w Radomsku na ul. Wyszyńskiego o godzinie 12.10. Powodem zatrzymania do kontroli była nadmierna emisja spalin jego Fiata Punto. Podczas kontroli okazało się, że kierowca jest nietrzeźwy. Badanie stanu trzeźwości wykazało że ma on 3,1 promila alkoholu w organizmie. Kierującym okazał się 59-letni mieszkaniec gminy Gidle.  W związku z naruszeniem wymogów ochrony środowiska został mu zatrzymany dowód rejestracyjny pojazdu.

Drugi z ujawnionych nietrzeźwych został zatrzymany do kontroli w  Strzałkowie o godzinie 17.00. 57-letni mieszkaniec Strzałkowa kierował renault megane. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że miał on blisko 2 promile alkoholu w organizmie.

Obu mężczyznom zostało zatrzymane prawo jazdy. Odpowiedzą za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, za co grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności, kara grzywny oraz zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Więcej o:
policja radomsko pijany kierujący radomsko nietrzeźwy kierujący radomsko policja pijani kierowcy radomsko policja
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE