Placówki kulturalne zacieśniają współpracę

Placówki kulturalne zacieśniają współpracę

Działające w Radomsku placówki kulturalne: Miejski Dom Kultury, Muzeum Regionalne oraz Miejska Biblioteka Publiczna będą ściśle ze sobą współpracować. Ma to przynieść korzyści przede wszystkim radomszczanom, którzy korzystają z oferty tych placówek. Pierwszym działaniem podjętym w ramach współpracy jest wydanie wspólnego informatora wydarzeń kulturalnych.

W informatorze zamieszczony jest wykaz wszystkich imprez, jakie w ciągu miesiące organizowane będą w placówkach kulturalnych. Co istotne, wydarzenie te będą planowane w taki sposób, by ze sobą nie kolidowały.

- Dotychczas często było tak, że niektóre imprezy się ze sobą pokrywały. Był to duży problem dla osób, które chciały brać w nich udział i musiały dokonywać wyboru, na które wydarzenie się wybrać. Dzięki współpracy placówek problem ten zostanie wyeliminowany, z czego bardzo się cieszę – mówi wiceprezydent Radomska Małgorzata Kańska-Kipigroch.

Wspólny informator imprez to nie jedyny efekt współpracy. Kolejnym jej elementem będzie ścisła współpraca przy organizacji wydarzeń kulturalnych, takich jak chociażby zaplanowanej na 9 marca 2020 r. wystawy „ArtRa, czyli Artystyczne Radomsko”.

- Dotychczasowe dwie edycje wystawy odbyły się w Muzeum Regionalnym. W tym roku do współpracy zapraszamy wszystkie placówki kulturalne. Będziemy szeroko integrować lokalne środowisko artystyczne. W Muzeum odbędzie się wystawa artystów uznanych, w bibliotece pokażemy fotografię, natomiast w Galerii MDK prace młodych plastyków - tłumaczy Krzysztof Zygma, dyrektor MDK w Radomsku.

Więcej o:
radomsko placówki kulturalne współpraca
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE