PiS chce wyjaśnień od Wioletty Pal

PiS chce wyjaśnień od Wioletty Pal Fot. arch.

Zarząd Powiatu Radomszczańskiego Prawa i Sprawiedliwości, 11 lipca wydał oświadczenie kierowane do Wioletty Pal, kandydatki na prezydenta Radomska. Oczekuje w nim jasnej deklaracji co do dalszych jej zamierzeń.

Oświadczenie Przewodniczącej Zarządu Powiatu Radomszczańskiego Prawa  i Sprawiedliwości kierowane do kandydatki na prezydenta Miasta Radomska Wioletty Pal.

W związku z wypowiedziami dotyczącymi udzielenia poparcia przez Sojusz Lewicy Demokratycznej dla Wioletty Pal, jako kandydatki na Prezydenta Radomska, oczekuję od Pani jednoznacznej deklaracji, co do dalszych zamierzeń. Akceptacja przez Panią poparcia udzielonego przez SLD, w środowisku prawicowym odebrana została jako działanie niezrozumiałe, stojące w opozycji do wartości, którym hołduje Prawo i Sprawiedliwość.

Od ponad dwóch lat Prawo i Sprawiedliwość zmienia Polskę, szczególnie w sferze socjalnej. Rośnie poziom życia mieszkańców, także Radomska. Obniżono wiek emerytalny, rodziny wielodzietne otrzymują niespotykane do tej pory wsparcie materialne. Zlikwidowano bezrobocie.

Prawo i Sprawiedliwość udzieliło Pani poparcia, ufając że jest Pani osobą, która ma zbliżony do nas system wartości, bo Radomsko jest także naszym miastem. Jednak uważamy, że zawołanie „Moją partią jest Radomsko" nie powinno pozostawać w sprzeczności z uczciwym przywracaniem podmiotowości i godności Polakom, którzy w efekcie rządów Prawa i Sprawiedliwości zyskują konkretne, społeczno-gospodarcze korzyści.

Nasze wartości są zasadniczo odmienne od światopoglądu SLD. Partia ta i jej działacze, nigdy nie zerwała z postkomunistycznym dziedzictwem, tożsamym z aparatem ucisku lat PRL-u. Po 1989 roku pozostała beneficjentem stworzonego układu zamiast podjąć ciężar działań na rzecz rozwoju gospodarczego, społecznego i patriotycznego. Dlatego przyjęcie przez Panią poparcia od tej partii każe szukać odpowiedzi na pytanie o Pani wierność ideałom, pielęgnowanym przez pokolenia Polaków. Wierzę, że stanowią one u Pani silny fundament wartości.

Przewodnicząca Zarządu Powiatu Radomszczańskiego Prawa i Sprawiedliwości
Anna Milczanowska

Chwilę po ukazaniu się oświadczenia Wioletta Pal zaistniałą sytuację skomentowała na swoim Facebooku:

Będzie dobrze jeśli zrozumiemy, że jesteśmy wspólnotą. Różnimy się, i dobrze. Jest jednak coś, co nas łączy. Radomsko <3 PARTIA RADOMSKO.

Więcej o:
wybory wioletta pal sld pis anna milczanowska
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE