Piotrkowscy policjanci zapobiegli tragedii

Piotrkowscy policjanci zapobiegli tragedii Fot. KMP w Piotrkowie Trybunalskim

Piotrkowscy wywiadowcy dotarli na czas i zapobiegli tragedii. W ostatniej chwili odcięli linę, na której wisiał młody mężczyzna. Wcześniej prowadząc samochód bez uprawnień do kierowania, spowodował kolizję uderzając w drzewo.

10 kwietnia 2023 roku, w godzinach porannych patrol wywiadowców pojechał na teren gminy Rozprza, gdzie według zgłoszenia kierujący osobowym citroenem miał uderzyć w drzewo. Policjanci ustalili, że samochód ten po kolizji został odholowany na podwórko jednej z posesji obok. Stróże prawa odnaleźli citroena, a na nim uszkodzenia świadczące o tym, że faktycznie brał on udział w zdarzeniu drogowym.

Obok posesji ujawnili także świeże ślady uderzenia pojazdu w drzewo. Wywiadowcy szybko dotarli również do miejsca zamieszkania właścicielki pojazdu. Wchodząc na podwórko usłyszeli krzyk kobiety dobiegający zza zabudowań. Pobiegli do miejsca skąd dochodził krzyk. W drewnianej komórce zauważyli kobietę, a obok niej wiszącego młodego mężczyznę. Liczyła się każda sekunda. Jeden z policjantów scyzorykiem odciął linę, a następnie rozpoczęli akcję ratunkową. Po przywróceniu czynności życiowych nieprzytomnemu mężczyźnie, do czasu przyjazdu zespołu ratownictwa medycznego policjanci monitorowali stan 18-latka. Mężczyzna trafił do szpitala, pod opiekę lekarzy.

Policjanci nie zawahali się kiedy stawką było ludzkie życie, kolejny raz wypełniając słowa policyjnej przysięgi.

- Pamiętajmy, jeśli potrzebujemy pomocy, nie wstydźmy się o nią poprosić. Każdy z nas może mieć słabsze chwile. Czasem nie wiemy, jak poradzić sobie z przytłaczającymi nas problemami. Zawsze możemy zwrócić się do osób, które pomogą nam przejść przez ciężki okres w życiu. Najlepiej nawiązać kontakt ze specjalistami. Przypominamy, że na terenie miasta znajduje się wiele instytucji pomocowych, między innymi miejski ośrodek pomocy rodzinie, ośrodki interwencji kryzysowej oraz ośrodki pomocy społecznej czy poradnie psychologiczne, których przedstawiciele są gotowi pomóc w rozwiązaniu trudnych sytuacji życiowych i zapobiec tragicznym w skutkach wydarzeniom – komentuje Dagmara Mościńska z KMP w Piotrkowie.

Pomocy i wsparcia udzielają także pracownicy centrum wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego telefon 800 70 2222.

Szczegółowe informacje można znaleźć też na stronie: https://liniawsparcia.pl/
Wsparciem służą również pracownicy telefonu zaufania dla osób cierpiących na depresję telefon 22 484 88 01.

Szczegółowe informacje znajdują się też na stronie https://stopdepresji.pl/

Więcej o:
Policjanci zapobiegli tragedii Piotrków KMP KMP Piotrków Trybunalski
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE