Piotrkowianin zaatakował policjantów: ubliżał i pluł

Piotrkowianin zaatakował policjantów: ubliżał i pluł Fot. pixabay.com

Policjanci z bełchatowskiej drogówki zatrzymali pieszego, który miał przy sobie marihuanę. 27-latek podczas kontroli był wulgarny wobec mundurowych i naruszył ich nietykalność cielesną.

W nocy z 14 na 15 sierpnia policjanci z bełchatowskiej drogówki zauważyli pieszego, który popełnił wykroczenie drogowe przechodząc przez jezdnię w miejscu niedozwolonym. Mundurowi postanowili go skontrolować. Podczas legitymowania mężczyzna był nadpobudliwy i odmawiał podania swoich danych osobowych. W trakcie interwencji przy policjantach zatrzymali się świadkowie, którzy poinformowali, że ten sam mężczyzna, w innym miejscu zachowywał się w sposób agresywny.

W trakcie legitymowania mężczyzna prowokował i próbował wyładować swoją agresję na funkcjonariuszach. Ubliżał im, wyzywał, opluwał oraz zaatakował ich głową i nogami. W tej sytuacji mężczyzna został obezwładniony i zatrzymany. Policjanci znaleźli przy nim blisko gram marihuany, wagę elektroniczną, metalowy młynek oraz lufkę.

W komendzie policjanci ustalili dane agresora. Przeszukanie jego mieszkania potwierdziło, że miał związek z narkotykami. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego śledczy ogłosili mu zarzuty. 27-letni mieszkaniec Piotrkowa Trybunalskiego odpowie za posiadanie środków odurzających oraz za znieważenie policjantów i naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariuszy policji.

Za takie przestępstwa grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Piotrkowianin musi się liczyć również z odpowiedzialnością za popełnione wykroczenia.

Więcej o:
KPP Bełchatów Bełchatów KPP agresywny pieszy Bełchatów
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE