Piotrków Tryb.: Zalesicka na finiszu

Piotrków Tryb.: Zalesicka na finiszu Fot. UM Piotrków Tryb.

Modernizacja ul. Zalesickiej w Piotrkowie Tryb. wkracza w końcową fazę. Na ulicy trwają prace brukarskie, a w najbliższych dniach ułożona zostanie ostatnia warstwa asfaltu.

Prace na ul. Zalesickiej obejmują blisko kilometrowy odcinek od posesji nr 66 do przepustu przy Śrutowym Dołku.

W pierwszej kolejności na modernizowanym fragmencie wykonane zostały instalacje podziemne: wybudowano kanalizację deszczową oraz fragmenty kanalizacji sanitarnej wraz z przyłączami do nieruchomości znajdujących się przy drodze.

Od kilku tygodni wykonywane są roboty stricte drogowe. Wylano już pierwsze warstwy asfaltu, a na drodze trwają aktualnie prace brukarskie związane z budową chodnika i ścieżki rowerowej.

- Jeśli pogoda pozwoli to w najbliższych dniach planujemy ułożenie ostatniej warstwy asfaltu – relacjonują inspektorzy z Biura Inwestycji i Remontów.

Dzięki wykonanej przebudowie sieci podziemnych zabezpieczymy wszystkie media w drodze, a nowy asfalt pozwoli na bezpieczniejszą i komfortową jazdę kierowców. Bardzo istotne prace wykonywane są na poboczach.

- Obok nowej jezdni powstanie obustronny chodnik oraz ścieżka rowerowa po stronie nieparzystej – mówi prezydent Krzysztof Chojniak podkreślając ogromną wagę tej części inwestycji.

- Ruch na ul. Zalesickiej jest bardzo duży, dlatego wydłużenie chodnika oraz ścieżki w kierunku Zalesic zdecydowanie poprawi bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów – podkreśla prezydent, który wspólnie z wiceprzewodniczącym Rady Miasta Ludomirem Penciną przyglądał się przebiegowi prac modernizacyjnych.

Koszt robót to blisko 7 mln złotych. Na realizację prac miasto wywalczyło dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi w wysokości 860 tys. zł.

(info: UM Piotrków Tryb.)

Więcej o:
piotrków trybunalski urząd miasta piotrków ulica zalesicka remont inwestycja
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE