Piotrków Tryb.: Zalesicka już z asfaltem

Piotrków Tryb.: Zalesicka już z asfaltem Fot. UM Piotrków Tryb.

Kończą się prace modernizacyjne na ul. Zalesickiej w Piotrkowie Trybunalskim. W tym tygodniu na modernizowanym odcinku drogi wylano ostatnią warstwę asfaltu.

Gotowa jest już jezdnia, a ostatnie prace wykończeniowe trwają jeszcze na chodnikach.

- W najbliższych dniach zaplanowaliśmy malowanie linii. Wykonamy je tzw. metodą cienkowarstwową, aby móc oddać drogę do dyspozycji kierowców i pieszych. Docelowo, czyli metodą grubowarstwową, oznakowanie poziome zostanie namalowane wiosną, kiedy będą odpowiednie warunki pogodowe – wyjaśniają pracownicy Biura Inwestycji i Remontów.

Jak dodają urzędnicy wiosną przy zmodernizowanym odcinku drogi pojawi się również zieleń.

Prace na ul. Zalesickiej obejmują blisko kilometrowy odcinek od posesji nr 66 do przepustu przy Śrutowym Dołku.

W pierwszej kolejności na modernizowanym odcinku wykonane zostały instalacje podziemne: wybudowano kanalizację deszczową oraz fragmenty kanalizacji sanitarnej wraz z przyłączami do nieruchomości znajdujących się przy drodze.

Oprócz gładkiej jezdni, która znacząco zwiększy bezpieczeństwo na drodze niezwykle istotne prace wykonane zostały na poboczach, gdzie pojawił się obustronny chodnik oraz ścieżka rowerowa (po stronie nieparzystej). Dzięki temu na ruchliwej drodze znacząco zwiększy się bezpieczeństwo pieszych oraz kierowców.

Koszt robót to blisko 7 mln złotych. Na realizację prac miasto wywalczyło dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi w wysokości 860 tys. zł.

(info: UM Piotrków Tryb.)

Więcej o:
piotrków trybunalski urząd miasta piotrków inwestycja ulica zalesicka
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE