Piotrków Tryb.: W weekend pierwsze iluminacje

Piotrków Tryb.: W weekend pierwsze iluminacje Fot. UM Piotrków Tryb.

Już w sobotę, 5 grudnia rozbłyśnie choinka miejska w Rynku Trybunalskim, a wraz z nią pierwsze świąteczne iluminacje. Tegoroczne dekoracje będą wzbogacone o nowe ozdoby.

Rokrocznie w pierwszych dniach grudnia nad piotrkowskimi ulicami i skwerami rozwieszane są bożonarodzeniowe dekoracje wprowadzające nas wszystkich w wyjątkowy okres świąt Bożego Narodzenia.
Tradycyjnie pierwsze ozdoby zawisną na uliczkach Starego Miasta, a w centralnym punkcie Rynku Trybunalskiego stanie największa w mieście choinka. Iluminacje na Starówce będą gotowe na zbliżające się Mikołajki i rozbłysną w sobotę (5 grudnia).

Po udekorowaniu Starówki ustrojone zostaną kolejne ulice i place. Wśród świątecznych ozdób będą m.in. sanie św. Mikołaja, prezent oraz bombka. W tym roku iluminacji będzie więcej, ponieważ miasto zakupiło 50 nowych elementów oświetleniowych oraz kurtyn.

- Nie zdradzamy, w którym miejscu zostaną zainstalowane. Niech to będzie niespodzianka dla mieszkańców. Choć Ci bardziej spostrzegawczy nie będą mieli z tym problemu - mówi Karol Szokalski, dyrektor Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta.

Strojenie miasta na Boże Narodzenie ma zakończyć się do 18 grudnia.

(info: UM Piotrków Tryb.)

Więcej o:
piotrków trybunalski urząd miasta piotrków ozdoby święta iluminacja miasta boże narodzenie
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE