Piotrków Tryb.: trwają prace brukarskie na ul. Broniewskiego

Piotrków Tryb.: trwają prace brukarskie na ul. Broniewskiego Fot. UM Piotrków Tryb.

Trwa modernizacja ul. Broniewskiego w Piotrkowie Trybunalskim. Prace skupiają się na budowie nowych chodników oraz zatok postojowych.

Przebudowa ul. Broniewskiego to niezwykle ważna inwestycja dla układu komunikacyjnego osiedla 800-lecia, które z miesiąca na miesiąc coraz bardziej się rozwija. To tym samym kolejny etap inwestycji miejskich w tę część miasta.

Osiedle 800-lecia oficjalnie swoją nazwę nosi od 2017 roku, ale pierwsze bloki zaczęły powstawać tutaj nieco wcześniej. Swoje inwestycje realizuje w tym rejonie miasto poprzez budowę bloków w formule TBS, ale także prywatni deweloperzy. Miasto równolegle rozbudowuje oraz modernizuje istniejącą infrastrukturę, która jest niezbędna dla komfortu życia osiedlających się tutaj osób.

- Po uzbrojeniu działek w media, wybudowaniu ulicy Reagana, która połączyła ulicę Sulejowską z Broniewskiego, przyszedł czas na modernizację samej ul. Broniewskiego – mówi wiceprezydent Piotrkowa Tryb., Adam Karzewnik dodając, że przebudowana droga to bardzo ważna inwestycja także dla placówek oświatowych znajdujących się przy tej ulicy.

- W ten sposób ułatwimy dojazd do popularnej „Budowlanki”, IV LO oraz Przedszkola Samorządowego nr 8. Dodatkowo wzdłuż drogi powstanie aż 80 nowych miejsc postojowych, dzięki czemu przyjeżdżający do tych instytucji łatwiej zaparkują – podkreśla wiceprezydent.

Przebudowa ul. Broniewskiego realizowana jest na odcinku od ul. Krasickiego do ul. Reagana. Zakończono już wszystkie prace podziemne, a na dużej części drogi wylano już asfalt. Obecnie roboty skupiają się na budowie chodników oraz nowych miejsc parkingowych. W ramach inwestycji wybudujemy również asfaltową ścieżkę rowerową, a całą drogę oświetlą energooszczędne lampy ledowe.

Koszt prac to około 2,4 mln zł, z czego ponad 1,3 mln zł miasto pozyskało z Funduszu Dróg Samorządowych. Inwestycja ma zakończyć się jesienią.

(info: UM Piotrków Tryb.)

Więcej o:
piotrków trybunalski urząd miasta piotrków ulica broniewskiego modernizacja inwestycja
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE