Piotrków Tryb.: szansa na dofinansowanie nowych inwestycji

Piotrków Tryb.: szansa na dofinansowanie nowych inwestycji Fot. UM Piotrków Tryb.

Urząd Miasta w Piotrkowie Trybunalskim rozpoczyna starania o pozyskanie dofinansowania zewnętrznego dla dwóch inwestycji: przebudowy ul. Roosevelta oraz budowy drogi dojazdowej do kąpieliska „Słoneczko”.

XXV Nadzwyczajna Sesja Rady Miasta, która odbyła się w środę 5 sierpnia 2020 r., przyniosła dwie ważne decyzje. Radni wprowadzając zmiany do tegorocznego budżetu i Wieloletniej Prognozy Finansowej przychylili się do wniosku prezydenta Krzysztofa Chojniaka dotyczącego wprowadzenia dwóch inwestycji drogowych. Chodzi o przebudowę ul. Roosevelta oraz budowę drogi dojazdowej do kąpieliska „Słoneczko” wraz z połączeniem jej z drogami krajowymi nr 12 i 74 (będzie to nowa droga położona między ulicą Miast Partnerskich a kąpieliskiem).

- Chcemy wystąpić o dofinansowanie tych inwestycji z kolejnej edycji konkursu Funduszu Dróg Samorządowych. Aby móc aplikować o pieniądze zewnętrzne musieliśmy wprowadzić zadania do WPF. Wiązało się to również z zabezpieczeniem niemałych środków własnych na te zadania – mówi prezydent Krzysztof Chojniak.

Dodatkowo do budżetu miasta i WPF wprowadzono unijne dofinansowanie, które magistrat pozyskał na wykonanie termomodernizacji dwóch miejskich placówek oświatowych.

- Ten ruch pozwoli nam na ogłoszenie przetargów na termomodernizację budynków Szkoły Podstawowej nr 12 i II Liceum Ogólnokształcącego - informują pracownicy magistratu.

(info: UM Piotrków Tryb.)

Więcej o:
piotrków trybunalski urząd miasta piotrków inwestycje nadzwyczajna sesja dofinansowanie kąpielisko słoneczko ulica roosevelta
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE