Piotrków Tryb.: Strażnicy pomogą kierowcom

Piotrków Tryb.: Strażnicy pomogą kierowcom Fot. UM Piotrków Tryb.

Piotrkowska Straż Miejska udziela pomocy kierowcom, których zaskoczyły zimowe warunki. W razie potrzeby strażnicy pomogą uruchomić silnik.

Zimowa aura nie odpuszcza. Po kilku cieplejszych dniach powróciła ujemna temperatura i opady śniegu. W związku z tym wielu kierowców może mieć problem z uruchomieniem samochodów. W takich sytuacjach może pomóc piotrkowska Straż Miejska.

- Nasze radiowozy wyposażone są w kable połączeniowe pozwalające na uruchomienie silnika oraz linkę holowniczą do wyciągania innych pojazdów z zasp. W niektórych przypadkach wystarczy tylko siła fizyczna funkcjonariuszy i na tę także piotrkowianie mogą liczyć – mówi Jacek Hofman, komendant piotrkowskiej Straży Miejskiej.

Zgłoszenia przyjmie dyżurny pod bezpłatnym numerem alarmowym 986. Patrole straży miejskiej wysyłane są według kolejności wpływania takich zgłoszeń. Co ważne pomoc strażników jest całkowicie bezpłatna.

- Mamy prośbę do mieszkańców o cierpliwość, ponieważ jeżeli jest dużo zgłoszeń, reagujemy na nie w kolejności. Zazwyczaj przyjeżdżamy po kilku minutach, ale przy większej ilości zgłoszeń może się to wydłużyć nawet do pół godziny – wyjaśnia komendant Hofman i dodaje, by po interwencji kierowcy sprawdzili stan techniczny akumulatora. 

(info: UM Piotrków Tryb.)

Więcej o:
piotrków trybunalski straż miejska piotrków klemy akumulator ładowanie kierowcy pomoc zima
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE