Piotrków Tryb.: Sprawcy rozboju w rękach policjantów

Piotrków Tryb.: Sprawcy rozboju w rękach policjantów Fot. KMP Piotrków Tryb.

Piotrkowscy policjanci ustalili i zatrzymali sprawców rozboju. 22 i 23-latek trafili do policyjnego aresztu. Usłyszeli już zarzuty. Wobec 23-latka prokurator zastosował dozór policyjny. 22-latek najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Za popełnione przestępstwa grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.

8 sierpnia 2020 roku piotrkowscy policjanci otrzymali informację o zdarzeniu, które miało miejsce kilka godzin wcześniej w miejscowości Gorzkowice. Jak ustalono około godziny 2:00 zgłaszający wraz z bratem szedł chodnikiem. W pewnym momencie podjechał do nich samochód audi. Z pojazdu do zgłaszających wysiadło dwóch mężczyzn, którzy zażądali pieniędzy. Następnie sprawcy w wieku 22 i 23 lat zaczęli popychać, uderzać i kopać swoje ofiary. Ponadto 22-latek groził jednemu z pokrzywdzonych.

Sprawcy zabrali pokrzywdzonym portfele z dokumentami, power bank oraz słuchawki bezprzewodowe. Zawiadomieni o sprawie policjanci bez chwili zwłoki podjęli czynności. Szybkie działanie policjantów i dokładna analiza pozwoliły na ustalenie personaliów podejrzewanych. Dotarli oni do właściciela audi, który potwierdził przebieg zdarzenia. Policjanci podczas przeszukania pojazdu odnaleźli power bank. Następnie policjanci pojechali do miejsca zamieszkania drugiego sprawcy. W trakcie przeszukania funkcjonariusze zabezpieczyli metalową pałkę teleskopową, plik foliowych woreczków z zapięciem strunowym oraz ponad 42 gramy substancji psychotropowej w postaci 4-CMC.

Mężczyźni zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu. Usłyszeli już prokuratorskie zarzuty. 23-latek usłyszał zarzut rozboju. Wobec niego prokurator rejonowy zastosował dozór policyjny. Zarzuty rozboju, gróźb karalnych oraz posiadania znacznej ilości środków odurzających usłyszał drugi sprawca. Wobec 22-latka sąd zastosował 3 miesięczny tymczasowy areszt. Grozi im kara pozbawienia wolności do lat 12.

(info: KMP w Piotrkowie Tryb.)

Więcej o:
piotrków trybunalski policja piotrków rozbój zatrzymanie
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE