Piotrków Tryb.: SP2 z nową kuchnią i stołówką

Piotrków Tryb.: SP2 z nową kuchnią i stołówką Fot. UM Piotrków Tryb.

W Szkole Podstawowej nr 2 w Piotrkowie Trybunalskim trwa remont stołówki i kuchni. Inwestycja realizowana jest w ramach programu „Posiłek w szkole i w domu”.

- W zasadzie kończymy już naszą modernizację. Pozostały drobne prace malarskie i porządkowe oraz montaż zakupionych urządzeń – informuje Katarzyna Błażejewska, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2, dodając, że termin realizacji wynikał wprost z wniosku o dofinansowanie i zakończy się na dniach.

- Jeszcze we wrześniu dzieci będą mogły zajadać smaczne obiady, które będą przygotowywane w dużo lepszych warunkach niż dotychczas – zapewnia i zaznacza, że rokrocznie serwowanie obiadów zaczyna się dopiero od drugiego tygodnia zajęć lekcyjnych. Można powiedzieć, że mieścimy się w corocznych standardach – podsumowuje dyrektor Błażejewska.

Sama inwestycja, oprócz remontu i odmalowania wszystkich pomieszczeń stołówki zakładała także doposażenie kuchni. Zakupiono m.in. piec konwekcyjno-parowy, patelnię elektryczną, zmywarko-wyparzarkę, zamrażarkę oraz mikser.

Wartość projektu to 100 tys. zł. Szkoła Podstawowa nr 2 na remont stołówki pozyskała grant w wysokości 80 tys. zł. Pozostałe 20 tys. złotych pochodzi z budżetu miasta.

SP2 to kolejna placówka, w której zrealizowano projekt „Posiłek w szkole i w domu”. W ubiegłym roku bardzo podobne prace wykonano w „dwunastce”.

(info: UM Piotrków Tryb.)

Więcej o:
piotrków trybunalski urząd miasta piotrków remont sp2 kuchnia stołówka
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE