Piotrków Tryb.: Samochodowy wandal wpadł w ręce policji

Piotrków Tryb.: Samochodowy wandal wpadł w ręce policji Fot. KMP w Piotrkowie Trybunalskim

Dzięki szybkiej reakcji świadka, mężczyzna, który demolował zaparkowany na osiedlowym parkingu samochód został zatrzymany przez piotrkowskich policjantów chwilę po zdarzeniu. 35-letni mieszkaniec Łasku był nietrzeźwy. Niebawem usłyszy zarzuty. Zgodnie z kodeksem karnym za uszkodzenie mienia grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

12 sierpnia, około godziny 20.00 dyżurny piotrkowskiej komendy otrzymał zgłoszenie od jednego z mieszkańców miasta o mężczyźnie, który na jednym z osiedli kopie w zaparkowane samochody. Oficer natychmiast skierował we wskazane miejsce policyjny patrol.

Na osiedlowym parkingu na funkcjonariuszy Wydziału Patrolowo – Interwencyjnego czekał już świadek i wskazany przez niego mężczyna, który na widok policyjnego radiowozu rzucił się do ucieczki. Po krótkim ale dynamicznym pościgu policjanci zatrzymali mężczyznę. Okazało się, że jest pijany. Miał 3,5 promila alkoholu w organizmie.

W tym czasie na parkingu pojawił się też właściciel uszkodzonego opla. Jego pojazd miał wgniecenia na drzwiach i błotniku. Straty oszacował na około 600 złotych. Z relacji świadka wynikało, że nietrzeźwy mężczyzna wyładował swoje emocje na kilku samochodach, między innymi na audi zaparkowanym obok opla, którego właścicielka również widziała całe zdarzenie. Trwają ustalenia czy i inne pojazdy zostały również uszkodzone.

35-letni wandal trafił do policyjnego aresztu, a po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty. Przestępstwo uszkodzenia mienia zagrożone jest karą nawet 5 lat więzienia.

Więcej o:
KMP w Piotrkowie Trybunalskim KMP Piotrków Trybunalski
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE