Piotrków Tryb. ruszyły prace przy ul. Staszica. Droga została zamknięta

Piotrków Tryb. ruszyły prace przy ul. Staszica. Droga została zamknięta Fot. UM Piotrków Tryb.

Rozpoczęła się budowa wodociągu i kanalizacji sanitarnej w ul. Staszica w Piotrkowie Trybunalskim. We wtorek 4 sierpnia 2020 r. wprowadzono tymczasową organizację ruchu i droga została zamknięta dla ruchu.

- Najważniejszym elementem prac jest budowa nowego wodociągu. Do tej pory mieszkańcy ul. Staszica korzystali z magistrali należącej do PKP. Kolej likwiduje swoją sieć. Gdyby nie miejska inwestycja mieszkańcy byliby pozbawieni dostępu do wody pitnej. Wykonamy około 10 przyłączy – wyjaśnia wiceprezydent Adam Karzewnik dodając, że miasto wybuduje także kanalizację sanitarną.

- Na koniec ułożymy nowe krawężniki oraz wylejemy warstwy asfaltu. Drogowcy, w miejscu prowadzonych robót, odtworzą również chodnik. Ten w przyszłości planujemy wykonać od podstaw po obu stronach drogi. Mamy już gotowy projekt - dodaje wiceprezydent.

We wtorek 4 sierpnia 2020 r. w związku z planowanymi pracami ul. Staszica została zamknięta dla ruchu. Dojazd jest możliwy wyłącznie do posesji.

W najbliższych dniach wykonywane będą prace energetyczne. Po ich zakończeniu rozpocznie się budowa sieci.

Koszt inwestycji to ponad 500 tys. złotych, a na ich przeprowadzenie wykonawcy mają 3 miesiące od daty podpisania umowy.

(info: UM Piotrków Tryb.)

Więcej o:
piotrków trybunalski ulica staszica remont
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE