Piotrków Tryb.: reorganizacja targowiska stała się faktem

Piotrków Tryb.: reorganizacja targowiska stała się faktem Fot. UM Piotrków Tryb.

W Dzienniku Urzędowym Województwa Łódzkiego z dnia 28 października 2020 r. opublikowane zostały trzy uchwały piotrkowskiej Rady Miasta dotyczące reorganizacji targowiska miejskiego w rejonie ulicy Targowej. Od 1 grudnia 2020 roku handlujący będą prowadzić działalność gospodarczą na nowo wyznaczonych miejscach do handlu.

- Osiągnęliśmy najważniejszy cel reorganizacji. Mieszkańcy osiedla Piastowskie będą mogli w końcu normalnie żyć przy nadal funkcjonującym targowisku – komentuje Karol Szokalski, dyrektor Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta dodając, że miejsca do handlu zostały wyznaczone w taki sposób, aby - z jednej strony - udrożnić chodniki i drogi oraz - z drugiej - zapewnić spokój i bezpieczeństwo mieszkańców okolicznych bloków.

Od 1 grudnia miejscami wyznaczonymi do handlu będzie teren przed blokiem Spółdzielni „Karusia” oraz teren przy Centrum Kształcenia Praktycznego, w okolicy ul. Piastowskiej (miejsca do handlu zaznaczone na mapie poniżej). Pozostały teren będzie miejscami niewyznaczonymi do handlu.

- Dzięki ucywilizowaniu handlu w tym rejonie miasta służby ratunkowe nie powinny mieć już więcej problemów z dojazdem do potrzebujących. Ponadto handel nie będzie odbywał się kosztem spokoju mieszkańców tego osiedla – wyjaśnia dyrektor Szokalski.

Wojewoda łódzki - podejmując rozstrzygnięcie nadzorcze – zakwestionował jedynie zapis w regulaminie targowiska, który umożliwiał handel wyłącznie: artykułami rolnymi, spożywczymi i ogrodniczymi. Oznacza to, że uchylił jedynie w części jedną z uchwał.

Pozostałe zapisy nie budziły wątpliwości wojewody. Oznacza to, że od 1 grudnia – na nowych miejscach – handel będzie mógł odbywać się wszystkimi artykułami, dopuszczonymi przez obowiązujące prawo.

Rozstrzygnięcie nadzorcze wojewody może być zaskarżone do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Łodzi przez Radę Miasta Piotrkowa Trybunalskiego. Jednak decyzja w tej sprawie będzie należała do radnych.

(info: UM Piotrków Tryb.)

Więcej o:
piotrków trybunalski urząd miasta piotrków hala targowa piotrków reorganizacja
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE