Piotrków Tryb.: policjant po służbie ujął nietrzeźwego kierującego, który spowodował kolizję i chciał wręczyć łapówkę

Piotrków Tryb.: policjant po służbie ujął nietrzeźwego kierującego, który spowodował kolizję i chciał wręczyć łapówkę Fot. KMP Piotrków Tryb.

Funkcjonariusz Komendy Miejskiej Policji w Łodzi w czasie wolnym od służby ujął nietrzeźwego kierującego, który spowodował kolizję. 47-letni rajdowiec chciał wręczyć policjantowi łapówkę. Teraz za swoje czyny odpowie przed sądem. Za popełnione przestępstwa mężczyźnie grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

23 września 2020 roku na jednym z osiedli domów jednorodzinnych w Piotrkowie Tryb., policjant pełniący na co dzień służbę w Komendzie Miejskiej Policji w Łodzi zauważył, jak kierujący samochodem renault uderzył w zaparkowany na podjeździe pojazd i odjechał . Funkcjonariusz widząc to od razu zareagował. Wsiadł do auta i pojechał za piratem drogowym, jednocześnie informując o całym zdarzeniu dyżurnego piotrkowskiej jednostki.

Już po chwili funkcjonariusz udaremnił dalszą jazdę mężczyźnie. Od kierującego renault była wyczuwalna woń alkoholu. 47-letni piotrkowianin zaoferował też łapówkę za odstąpienie od czynności. Po chwili na miejsce przyjechali funkcjonariusze piotrkowskiej komendy, którzy zatrzymali kierującego.

Okazało się że 47-latek jechał pojazdem mając ponad 1,2 promila alkoholu w organizmie. Usłyszał już zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz próby wręczenia korzyści majątkowej funkcjonariuszowi. Prokurator zastosował wobec podejrzanego dozór policyjny oraz poręczenie majątkowe.

Teraz 47-latek za swoje czyny odpowie przed sądem. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

(info: KMP Piotrków Tryb.)

Więcej o:
piotrków trybunalski policja piotrków pijany kierowca kolizja łapówka
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE