Piotrków Tryb.: Mieszkania na „gwiazdkę”

Piotrków Tryb.: Mieszkania na „gwiazdkę” Fot. UM Piotrków Tryb.

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia dziewięć rodzin otrzymuje klucze do nowych mieszkań, które powstały w zmodernizowanej kamienicy przy ul. Garncarskiej 4 w Piotrkowie Trybunalskim.

Budynek przy skrzyżowaniu ul. Garncarskiej i Zamurowej to pierwszy z kompleksu trzech nieruchomości, które przechodzą gruntowną modernizację. W odrestaurowanych urokliwych kamienicach, powstały łącznie 24 mieszkania.

Jako pierwsza wyremontowana została kamienica przy ul. Garncarskiej 4, w której znalazło się dziewięć mieszkań. Prezydent Krzysztof Chojniak wręczył klucze pierwszym rodzinom.

- Jesteśmy przeszczęśliwi. Takie mieszkanie to nowa droga w życiu. Ten rok kończy się dla nas wyjątkowo udanie – mówił pan Marcin, który wraz z rodziną odebrał klucze do swojego „M”.

- Program „Mieszkania dla Młodych” cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem, a młodzi ludzie chcą wiązać swoją przyszłość nie tylko z Piotrkowem Trybunalskim, ale także z tym miejscem – ze Starówką – mówił podczas spotkania prezydent Krzysztof Chojniak podkreślając, że celem prowadzonej obecnie rewitalizacji jest stworzenie na Starym Mieście i Podzamczu atrakcyjnego osiedla mieszkaniowego.

- Chcemy stworzyć tutaj godne warunki do zamieszkania nie tylko poprzez adaptację istniejących budynków, ale także budowę nowych kamienic – stwierdził prezydent Krzysztof Chojniak.

Kamienica przy ul. Garncarskiej w ostatnich miesiącach przeszła kompleksową modernizację. Zmieniła się nie tylko elewacja, ale także wnętrze budynku. Zaadoptowane na nowo mieszkania zostały wykończone „pod klucz”. Lokale podłączono do miejskiej sieci ciepłowniczej, co znacząco przyczynie się do poprawy jakości powietrza w tym rejonie miasta.

Ze względu na epidemię koronawirusa nie zaplanowano wspólnego wręczania kluczy lokatorom. Kolejni mieszkańcy klucze do nowych mieszkań otrzymają w poniedziałek i wtorek.

(info: UM Piotrków Tryb.)

Więcej o:
piotrków trybunalski urząd miasta piotrków mieszkania klucze ulica garncarska
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE