Piotrków Tryb.: koniec korków na ul. Rakowskiej?

Piotrków Tryb.: koniec korków na ul. Rakowskiej? Fot. UM Piotrków Tryb.

Drogowcy zakończyli wylewanie wszystkich warstw asfaltu na remontowanym odcinku ulicy Rakowskiej w Piotrkowie Trybunalskim. Pozwoli to na upłynnienie ruchu w obu kierunkach.

Bardzo sprawnie przebiega gruntowny remont ulicy Rakowskiej, na odcinku od ul. Miast Partnerskich do ul. Logistycznej. Zgodnie z zapisami umowy wykonawca ma zakończyć prace do połowy grudnia, jednak dzięki dobrej koordynacji prac przez Urząd Miasta firma znacząco wyprzedza harmonogram inwestycji.

- We wtorek zakończyły się prace przy wylewaniu ostatnich warstw asfaltu, dzięki czemu od środy ruch w pełni powrócił na oba pasy – informuje Małgorzata Majczyna, dyrektor Biura Inwestycji i Remontów.

Pozostały jeszcze prace przy poboczach oraz na wjazdach do posesji.

– Mimo tych prac ruch będzie odbywał się w dwóch kierunkach, czasami na nieco zwężonych pasach, jednak są one na tyle szerokie, że powinno to utrzymać płynność przejazdu i zniwelować korki, które czasami tworzyły się w tym rejonie – dodaje M. Majczyna.

Małgorzata Majczyna i zaznacza, że częściowe wyłączenia pasów mogą się zdarzyć jedynie przy malowaniu oznakowania poziomego.

Inwestycja obejmuje zerwanie dotychczasowej nierównej nawierzchni, wzmocnienie drogi stalową siatką i wylanie asfaltu, przebudowę przepustów oraz zjazdów do posesji. Na wymienionym odcinku drogi poprawione zostanie także odwodnienie pasa drogowego.

Na inwestycję piotrkowski magistrat pozyskał dofinansowanie zewnętrzne, które pokryje ok. 50 proc. kosztów, czyli grubo ponad milion złotych.

- Rezygnując z tych pieniędzy nie mieliśmy pewności, że dofinansowanie otrzymamy w przyszłości. Poza tym ulica była w złym stanie technicznym i wykładanie pieniędzy na jej chwilowe łatanie mijało się z celem i byłoby niegospodarne. Stąd decyzja o remoncie jeszcze w tym roku – podsumowuje Małgorzata Majczyna.

(info: UM Piotrków Tryb.)

Więcej o:
piotrków trybunalski urząd miasta piotrków ulica rakowska remont inwestycja
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE