Piotrków Tryb.: Koncentrator tlenu dla DPS-u

Piotrków Tryb.: Koncentrator tlenu dla DPS-u Fot. UM Piotrków Tryb.

Urząd Miasta w Piotrkowie Trybunalskim zakupił koncentrator tlenu. Urządzenie, pomocne osobom ze schorzeniami układu oddechowego, zostało przekazane do Domu Pomocy Społecznej.

Koncentrator tlenu to urządzenie służące podawaniu pacjentowi powietrza ze zwiększoną zawartością tlenu. Aparat pobiera powietrze z otoczenia, w skład którego wchodzi tlen (21 proc.), azot (78 proc.) oraz śladowe ilości innych gazów (ok. 1 proc.). Następnie absorbuje azot, dzięki czemu do organizmu chorego trafia tlen w stężeniu przekraczającym 90 proc. Sprzęt dodatkowo filtruje, oczyszcza i – jeżeli wyposażony jest w specjalny pojemnik – nawilża podawany gaz.

- Koncentrator tlenu uznawany jest za bezpieczniejszą alternatywę dla butli tlenowych. Nie stwarzają ryzyka wybuchu i nie wymagają wymiany butli. Dodatkowo aparaty są bardzo proste w obsłudze. Koncentraty tlenu pomagają osobom, które mają trudności z oddychaniem, dlatego świetnie sprawdzą się u osób starszych, które przebywają w DPS – podkreśla wiceprezydent Piotrkowa Tryb., Andrzej Kacperek.

Koszt zakupu urządzenia to nieco ponad 3,5 tys. zł.

(info: UM Piotrków Tryb.)

Więcej o:
piotrków trybunalski urząd miasta piotrków dps piotrków koncentrator tlenu
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE