Piotrków Tryb.: kolejne „zebry” zostaną podświetlone

Piotrków Tryb.: kolejne „zebry” zostaną podświetlone Fot. UM Piotrków Tryb.

Trzy kolejne, podświetlane diodami, przejścia dla pieszych powstaną w Piotrkowie Trybunalskim. W Zarządzie Dróg i Utrzymania Miasta trwa sprawdzanie i uzgadnianie dokumentacji projektowej.

W 2018 roku miasto zastosowało innowacyjne rozwiązanie na przejściu dla pieszych przy wiadukcie PKP na Al. J. Piłsudskiego. Rok później w ten sposób przebudowano „zebrę” przy skrzyżowaniu trasy W-Z z ul. Próchnika.

Jak pokazała rzeczywistość jest to rozwiązanie, które znacząco poprawiło bezpieczeństwo przechodniów. Dlatego miasto wytypowało kolejne trzy przejścia do modernizacji, tj.: przy ul. Łódzkiej (skrzyżowanie z ul. Gęsią – strona północna), przy ul. Dmowskiego (w okolicy ZSP nr 2 tzw. „Pioma”) oraz przy ul. Marii Curie-Skłodowskiej (skrzyżowanie z ul. Leonarda – strona południowa w pobliżu Mediateki).

- Prace realizowane są w formule „projektuj i buduj”. Wykonawca przedłożył już projekt budowlany, czekamy jeszcze na projekt tymczasowej organizacji ruchu na czas prowadzonych prac - informują pracownicy Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta.

- Po zatwierdzeniu tych dokumentów na wytypowanych przejściach dla pieszych rozpoczną się już roboty budowlane - dodają.

Inwestycja obejmuje montaż w jezdni dwukolorowych diod, które zapalają się światłem przerywanym wraz ze zbliżeniem się pieszego do przejścia. Dodatkowo na znaku pionowym D-6 pojawi się pulsacyjne światło pomarańczowe przez co przejście będzie jeszcze bardziej wyeksponowane i widoczne dla kierowców, szczególnie po zmroku.

Przebudowane przejścia dla pieszych będą dostępne dla piotrkowian jeszcze w październiku.

(info: UM Piotrków Tryb.)

Więcej o:
piotrków trybunalski urząd miasta piotrków przejścia dla pieszych podświetlenie
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE