Piotrków Tryb.: jak ma funkcjonować targowisko przy ul. Targowej po reorganizacji?

Piotrków Tryb.: jak ma funkcjonować targowisko przy ul. Targowej po reorganizacji? Fot. UM Piotrków Tryb.

Przy ulicy Targowej w Piotrkowie Trybunalskim nadal będzie można robić zakupy – zapewniają miejscy urzędnicy. Na miejskim targowisku mieszkańcy zaopatrzą się w artykuły spożywcze, warzywa, owoce, płody rolne oraz artykuły ogrodnicze.

Ze względu na pojawiające się – co podkreślają miejscy urzędnicy nieprawdziwe informacje, dementują pogłoski o tym jakoby miasto miało zlikwidować targowisko miejskie w pobliżu hali targowej.

- Jeśli ktoś głosi tezy, że miasto likwiduje targowisko to albo celowo wprowadza opinię publiczną w błąd albo nie do końca wie o czym mówi – wyjaśnia Karol Szokalski, dyrektor Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta.

Dyrektor zaznacza, że zaproponowana reorganizacja to odpowiedź na liczne apele mieszkańców okolicznych bloków z prośbami o podjęcie działań mających na celu stworzenie warunków do spokojnego życia.

- Brak możliwości dojazdu karetki, straży pożarnej, czy policji, poranne hałasy związane z rozkładaniem namiotów, wyładunkiem towarów, zastawione miejsca parkingowe, uniemożliwienie dojazdu do domu, porozrzucane śmieci wokół bloków, utrudniony dojazd do przedszkola, problem z wynajęciem lub sprzedażą mieszkania - to argumenty, które latami mieszkańcy osiedla „Piastowskie” kierowali do prezydenta miasta oraz radnych Rady Miasta – zauważają urzędnicy.

Zaproponowanymi zmianami władze Piotrkowa Tryb. chcą powrócić do tradycji targowiska - a nie bazaru, gdzie można zaopatrzyć się w artykuły rolno-spożywcze, jak warzywa, owoce, twarogi, mąki, jaja etc. oraz sadzonki, nasiona, kwiaty, rozsady. Od pewnego czasu idea mająca na celu przede wszystkim sprzedaż płodów rolnych została zmarginalizowana.

- Przez lata targowisko rozrosło się do bardzo dużych rozmiarów i przybrało formę bazaru, na którym można kupić praktycznie wszystko: od firanek, poprzez meble, fartuchy, obuwie, ogólnie pojętą odzież, bieliznę, po garnki, sprzęt AGD, elektronikę, artykuły chemiczne, dywany etc. To spowodowało, że targowisko stało się niezmiernie uciążliwe dla tysięcy ludzi zamieszkujących osiedle Piastowskie. Mając na uwadze powyższe handel został umożliwiony na nieco mniejszym terenie niż dotychczas – czytamy w komunikacie piotrkowskiego magistratu.

Zaproponowane zmiany, nie odnoszą się do zmiany stawek za zajęcie metra kwadratowego na miejskich targowiskach. Te stawki pozostają na niezmienionym poziomie. Uchwałę w tej sprawie podejmą radni na najbliższej sesji Rady Miasta.

(info: UM Piotrków Tryb.)

Więcej o:
piotrków trybunalski targowisko piotrków reorganizacja
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE