Piotrków Tryb.: bulwary otwarte dla spacerowiczów

Piotrków Tryb.: bulwary otwarte dla spacerowiczów Fot. UM Piotrków Tryb.

Na zmodernizowanej ulicy Pereca zmieniło się prawie wszystko. W piątek (18.09) nową drogę – już połączoną z Al. Kopernika i ul. Wojska Polskiego – oficjalnie otworzył prezydent Krzysztof Chojniak.

Przebudowana ulica Pereca to nowe chodniki, gładkie jezdnie, zmodernizowana infrastruktura podziemna oraz… dwa urokliwe deptaki, które będą zachęcać do spacerowania tą częścią Starówki.

Nowe życie ulicy Pereca to także jej doskonałe skomunikowanie poprzez włączenie drogi w dwie główne miejskie arterie: Al. Kopernika oraz ul. Wojska Polskiego.

- Ulica Pereca nie będzie drogą przelotową. Jej udrożnienie ma ułatwić dojazd na Starówkę. Chcieliśmy zachować unikatowy charakter tego miejsca dlatego usytuowaliśmy tutaj - zarówno na wschodniej, jak i zachodniej nitce - kilkusetmetrowe deptaki wyłączone z ruchu kołowego – mówił podczas briefingu prasowego z okazji otwarcia drogi prezydent Piotrkowa Trybunalskiego, Krzysztof Chojniak.

- Oddana inwestycja to jedna z części szerszego projektu „Młode Stare Miasto”, który jest naturalną kontynuacją Traktu Wielu Kultur. Celem przedsięwzięć jest rewitalizacja, także ta społeczna, najstarszej części Piotrkowa Trybunalskiego – podkreślił prezydent.

Specjalnie z okazji otwarcia drogi piotrkowskie Muzeum przygotowało dwie wystawy, które przez cały weekend będzie można oglądać na deptakach: „Piotrków Trybunalski – Współczesny” oraz „Tradycje chrześcijańskie w wielokulturowym Piotrkowie”.

- Zachęcam do weekendowych spacerów tą częścią Starego Miasta. Będzie można nie tylko zobaczyć ciekawe prezentacje, ale także zapoznać się z efektami zakończonych właśnie prac – podsumował prezydent.

Koszt wykonania modernizacji ul. Pereca wyniósł około 3,5 mln złotych. 2 miliony pochodziły z budżetu miasta, natomiast pozostałe 1,5 mln zł pokryło unijne dofinansowanie.

(info: UM Piotrków Tryb.)

Więcej o:
piotrków trybunalski urząd miasta piotrków ulica pereca przebudowa inwestycja
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE